Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Mallorca - Sevilla (reportáž)

0:2

(0:1)

Sevilla

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano Stadion: Iberostar Estadi Diváci: 14,321 (62%)

Sevilla po dvou bodových ztrátach zabrala a vítězstvím 2-0 potvrdila svoji pozici nejbližšího pronásledovatele Barcelony a Realu Madrid. Mallorca naproti tomu pokračuje v problémech na hranici sestupového pásma.

Mallorca už v páté minutě mohla a měla jít do vedení, Kubovým ideálním pasem na hranici malého vápna ale Lago pohrdl, když míč nepochopitelně poslal nad branku. Sevilla zahrozila technickou střelou Ocampose, kterou s námahou zneškodnil Reina. Ve 22. minutě domácí brankář nejistě vyběhl po rohovém kopu a Diego Carlos otevřel skóre. Domácí se marně dožadovali faulu. Od té chvíle se hra často přerušovala, z nudy vybočila jen střela Budimira těsně vedle a neuznaná branka stejného hráče kvůli těsnému ofsajdu.

Po hodině hry přišlápl Baba Joana Jordána, na což upozornil VAR a nařízenou penaltu střelou doprostřed proměnil Banega. Sevilla si dobře rozehraný zápas vzít nenechala a vrací se do Andalusie se třemi body do tabulky.

logo Mallorca: (Vicente Moreno Peris) Základní sestava (4-4-1-1): M. Reina Rodríguez, A. Sedlar, F. Gámez López, L. Agbenyenu, M. Valjent, D. Rodríguez Vázquez, I. Mohammed, S. Sevilla López, T. Kubo, A. Budimir, J. Lago
Náhradníci: F. Agosto Ramírez, F. Campos Coll, A. Febas Pérez, J. Señé Escudero, A. Cabrera Suárez, J. Hernández Suárez, P. Chavarría
logo Sevilla: (Julen Lopetegui Argote) Základní sestava (4-3-3): T. Vaclík, D. Martins Carriço, D. Santos Silva, S. Reguilón Rodríguez, É. Banega, F. Reges, J. Jordán Moreno, J. Navas González, L. Ocampos, L. de Jong, M. El Haddadi Mohamed
Náhradníci: Y. Bounou, J. Koundé, F. Vázquez, M. Mesquita Lopes, N. Gudelj, Ó. Torres Muñoz, B. Gil Salvatierra