Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Athletic Club - Celta de Vigo (reportáž)

Athletic Club - Celta de Vigo, 31.03.18 (reportáž)

31.03.18 16:15 Základní část - 30. kolo

Athletic Club

1:1

(0:0)

Celta de Vigo

Rozhodčí: Carlos del Cerro Grande Stadion: San Mamés Barria Diváci: 33,657 (63%)

Celta Vigo využila na San Mamés toho, že jí Athletic neuštědřil rozhodující KO v podobě druhé branky, a v závěru jej za to potrestala. Konečná remíza 1-1 ale může být zklamáním pro oba celky.

Athletic předvedl na letošní poměry nadprůměrnou první půli, v níž se dostával často do zakončení, jenže mu chyběla přesnost. To se dá říci i o rozhodčím Del Cerro Grandem, jenž místo odpískání pokutového kopu po zákroku na Williamse nesmyslně potrestal domácího útočníka za údajné filmování.

Až deset minut po začátku druhého poločasu se Athletic dočkal odměny za své úsilí brankou Unaie. Další už však Lvi přidat nedokázali a Celta vycítila šanci na bod. Prakticky v její první velké příležitosti zakončil pohlednou kombinaci přesně k tyči Brais Mendéz, pro něhož to byl první zářez v La Lize. V nastaveném čase se útoky hekticky přelévaly ze strany na stranu, skvostná technická rána Huga Malla skončila na tyči. Stav 1-1 setrval až do závěrečného hvizdu.

logo Athletic Club: (José Ángel Ziganda Lacunza) Základní sestava (4-2-3-1): Kepa, Í. Martínez Berridi, M. Balenziaga Oruesagasti, Ó. de Marcos Arana, U. Núñez Gestoso, A. Iturraspe Derteano, I. Córdoba Kerejeta, M. San José Domínguez, R. García Escudero, Susaeta, I. Williams Arthuer
Náhradníci: I. Herrerín Buisán, Í. Lekue Martínez, X. Etxeita Gorritxategi, B. Etxebarria Urkiaga, M. Vesga Arruti, A. Aduriz Zubeldia, I. Muniain Goñi
logo Celta de Vigo: (Unzué) Základní sestava (4-3-3): S. Álvarez Conde, G. Cabral, H. Mallo Novegil, Jonny Castro, S. Gómez Solà, D. Wass, N. Radoja, S. Lobotka, I. Aspas Juncal, L. Boyé, M. Gómez González
Náhradníci: D. Sotres Castañeda, F. Roncaglia, R. Mazáň, B. Méndez Portela, J. Sánchez Ruiz, P. Hernández, P. Sisto Ifolo Emirmija