Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Sevilla - FC Barcelona (reportáž)

Sevilla - FC Barcelona, 31.03.18 (reportáž)

31.03.18 21:45 Základní část - 30. kolo

Sevilla

2:2

(1:0)

FC Barcelona

Rozhodčí: José Luis González González Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Diváci: 37,588 (83%)

Barcelona ani ve třicátém zápase letošní ligové sezóny nepoznala přemožitele, byť v Seville zachránila remízu až díky skvělému závěru, kdy smazala dvougólové manko.

Ernesto Valverde nechal Lionela Messiho jen na lavičce a hra Katalánců bez největší hvězdy nebyla ideální. Přesto mohla jít Barcelona do vedení jako první, Iniesta zkoušel přehodit vyběhnutého Sergia Rica, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. O chvíli později Suárez pálil těsně vedle. Sevilla zahrozila Correou, o změnu skóre se ale postaral až Fran Vázquez, jenž postrčil přihrávku Correy mimo dosah Ter Stegena.

Krátce po začátku druhého poločasu zvýšil z dorážky Muriel na 2-0 pro domácí. Valverde poslal do hry Messiho, jenže ani s ním se Barceloně nedařilo. Naopak Sevilla podnikala jeden brejk do otevřené obrany za druhým, avšak kvůli velmi špatné koncovce nedokázala přidat další trefy. Toho pořádně litovala v źavěru. Nejprve ji zachránila tyč, v 88. minutě ale po rohu snížil Luis Suárez, aby o minutu později vyrovnal Lionel Messi. Ani výborný výkon tak Andalusanům nestačil k vítězství, o které se připravili nepřesným zakončením. Barcelona i nadále vévodí tabulce jako jediný neporažený účastník La Ligy.

logo Sevilla: (V. Montella) Základní sestava (4-2-3-1): S. Rico González, C. Lenglet, G. Mercado, S. Escudero Palomo, S. Kjær, É. Banega, F. Vázquez, J. Correa, J. Navas González, S. N'Zonzi, L. Muriel
Náhradníci: D. Soria Solís, D. Martins Carriço, Guilherme Arana, M. Layún, G. Pizarro, M. Agudo Durán, W. Ben Yedder
logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, G. Pique, J. Alba Ramos, S. Roberto Carnicer, S. Umtiti, I. Rakitić, Iniesta, P. Coutinho Correia, Paulinho, L. Suárez Díaz, O. Dembélé
Náhradníci: J. Cillessen, N. Cabral Semedo, T. Vermaelen, André Gomes, D. Suárez Fernández, F. Alcácer García, L. Messi
Střídání hostujícího týmu
58' L. Messi O. Dembélé
77' D. Suárez Fernández Paulinho
81' F. Alcácer García Iniesta