Girona sa po troch rokoch vracia medzi elitu, vo finále play-off porazila Tenerife

sport.es

Katalánska Girona sa stala posledným postupujúcim tímom do La Ligy, rozhodol o tom odvetný zápas finále play-off, v ktorom v nedeľu zvíťazili na ihrisku Tenerife 3:1 a po domácej remíze 0:0 sa tak po troch rokoch prebojovali medzi španielsku smotánku.

Futbalisti Girony tak doplnili Almeriu a Valladolid, ktoré sa umiestnili na prvých dvoch pozíciách a postúpili tak priamo. V posledných dvoch ročníkoch bola Girona veľmi blízko postupu, no ten im nakoniec ušiel. Do tretica sa to však podarilo.

"Vracia sa nám množstvo spomienok na nevydarené play off. Cítime teraz veľké zadosťučinenie. Snažili sme sa znova a znova, trikrát sme boli vo finále. Nikdy sa netreba vzdávať, dnes sme to ukázali," povedal podľa DPA útočník Cristhian Stuani, ktorý v 42. minúte gólom z pokutového kopu nasmeroval Gironu k triumfu. Uruguajský veterán strelil aj rozhodujúci gól v predĺžení semifinále play off proti Eibaru.