STABLE 3.24.0
Úvod / Když gólovou šanci zmaří... duch

Když gólovou šanci zmaří... duch

Duda (© marca.es)

Zasahuje nadpřirozeno i do fotbalových zápasů? Záložník Málagy Duda byl ve své době přesvědčen, že ano, neboť mu tajemné cosi zmařilo gólovou příležitost.

"Když jsem chtěl vystřelit, objevil se přede mnou duch, proto jsem raději přihrál míč spoluhráči. Něco se mi postavilo do cesty, nevím, co to bylo, ale něco jsem v tu chvíli zahlédl," tak Duda zcela vážně po zápase z 1. května roku 2005 vysvětloval, proč na Ciutat de València místo postrčení míče do zcela odryté branky nesmyslně přihrál do horší pozice Miguelu Ángelovi, jenž nastřelil obránce.

Média se výroku tehdejšího fotbalisty Málagy chytla a začala pátrat, jestli není na jedné z branek na stadionu Levante přece jen něco v nepořádku. Pracovník Levante Raimón měl vyzradit, že o dva roky dříve byla na Ciutat přivolána policie, neboť se v noci "něco" na inkriminovaném místě procházelo. Policie nic nenašla a Raimón popřel, že by se něco takového opravdu stalo, byť tak údajně učinil proto, aby to na klub nevrhalo špatný stín.

Zmařená šance a její okolnosti se dostaly i televizního pořadu Cuarto Milenio (Čtvrté milénium), který se věnuje mimo jiné tajemným událostem. Jeho moderátoři zjistili, že v roce 1995 byl u zmiňované branky rozsypán popel zemřelého člena klubu a v roce 2002 dalších čtyř fanoušků, kteří se stali obětmi autonehody při cestě na jeden ze zápasů. To je však poměrně běžný akt, k němuž dochází i na jiných stadionech.

Samotný Duda pro Cuarto Milenio zopakoval, že "viděl ducha". Zajímavostí je, že v roce 2011 neproměnil pokutový kop, který zahrával na "prokletou" branku.

Opravdu stráží svatyni na Ciutat El fantasma de Orriols (Duch z Orriols), jak média Dudou viděné "něco" pojmenovala?

Podívejte se na moment, kdy Duda "viděl ducha" (v čase 2:40):

Další články věnované momentům či tradicím, které se proměnily v legendární a obklopují je zajímavé okolnosti, najdete v sekci Španělské střípky.

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 12 Následující

@Tarja stejně tě zajímá jen co dělá acík, klidně se zeptej napřímo, potěšíš ho *7*

aha, to už začínáš zacházet do detailů, kterým nerozumim *4* ale díky za rady každopádně a měj se

no nic, jsem unavenej, jdu spát, zatím

pak už hraje difrakce moc velkou roli (difrakce je rozptyl světelnejch paprsků priniajících moc malým otvorem, když objektiv příliš zacloníš, vlastně tím světelný paprsky rozostříš a podle velikosti světlocitlivejch buněk na snímači to buď hraje nebo nehraje roli - pokud jsou ty buňky malý, stačí malý rozsotření a zaznamenaj ho

myslím jako potom při skutečným focení... záleží na optický soustavě a snímači, respektive velikosti jeho buněk, ale obecně se dá dneska už skoro říct, že při aps-c je maximum rozumně využitelnýho clonění obvykle f11, při micro4/3 f8 a u full framu f16 (ale třeba u aktuálního sony a7r4 prej tak f5.6)

stejně nemá smysl clonit víc

@Txapeldun to ne, potřebuješ jednolitý, jednobarevný pozadí - stěnu, oblohu... mělo by bejt světlý, ale tmavý můžeš přeexponovat a na fotce bude světlý, jen potřebuješ zároveň nějakej rozumnej čas závěrky

a nějak vyřešíš ostření a expozici - buď si nastavíš expozici do plusu a manuální ostření nebo si nastavíš expozici tak, aby byl obrázek světlej, a ostříš automaticky, ale to už ti to dělám složitý... a clonu dej tak 11

@tunak jakože dám co největší clonu a ostřím nekonečno na nějakej světlej bod?

teď se red bull ukáže, jestlipak ho levně prodá do rasenballsportu?

Předchozí 1 2 3 12 Následující
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace