Sevilla doma remizovala s Valladolidem.

.

26.06.20 22:00 Sevilla 1:1 Real Valladolid
Branky: 83. L. Ocampos (z pen.) – 25. F. Olivas Alba

Sevilla udělala krok zpět ve snaze o další přiblížení se milionům z Ligy mistrů, když doma jen remizovala s Valladolidem.

Pro Pucelu jde naopak pro o vítanou a hlavně zaslouženou odměnu, protože na Pizjuánu převedla skvělý výkon. Gólově ho potvrdil v 25. minutě Kiko Olivas a Sevilla dlouho marně hledala recept na hostující obranu.

Až v závěru zahrál rukou Javi Sánchez a Ocampos nařízenou penaltu proměnil. Sevilla se snažil strhnout výhru na svou stranu, avšak byl to Rubén Alcaraz, kdo měl největší šanci, proti Vaclíkovi neuspěl. Sevilla remizovala s Valladolidem 1-1.

27.06.20 14:00 Athletic Club 3:1 Mallorca
Branky: 16. R. García Escudero (z pen.), 24. O. Sancet Tirapu , 90. A. Villalibre Molina  – 69. A. Budimir (z pen.)

Na San Mamés se potvrdily papírové předpoklady i aktuální forma, a tak Athletic porazil Mallorcu poměrem 3-1.

Domácí nakročili k výhře už v úvodu, kdy nejprve proměnil pokutový kop Raúl García a po něm přidal pojistku svým prvním gólem v La Lize po dobré kombinaci od rohového praporku Sancet.

Mallorca se vrátila do zápasu v 70. minutě, kdy se kopala penalta i na druhé straně a Budimir proměnil. Dani Rodríguez mohl srovnat, jenže neproměnil. Místo toho potřetí udeřil Athletic. Z malého vápna pečetil vítězství Lvů Villalibre.

27.06.20 17:00 Celta de Vigo 2:2 FC Barcelona
Branky: 50. F. Smolov , 88. I. Aspas Juncal  – 20. L. Suárez Díaz , 67. L. Suárez Díaz

Zatímco Celta Vigo se opět o krůček přiblížila záchraně, Barcelona utrpěla další ztrátu v boji o titul. To jsou důsledky remízy 2-2 mezi oběma celky na stadionu Balaídos.

Barcelona začala tlakem, Piquého zastavilo břevno, obrana Celty poté zaspala při přímém kopu Messiho. Argentinec posadil balón na hlavu Luise Suáreze a favorit vedl. Domácí mohli vzápětí srovnat, avšak Barcelonu zachránila tyč. Další góly přišly až po změně stran.

Smolov využil ideální přihrávku Aspase - 1-1. Barcelona se znovu vrhla do útoku a odměnou jí byl druhý gól Luise Suáreze. Denis se nechal obrat o míč a Luis Suárez předvedl šikovné uvolnění i přesné zakončení. Těsný náskok hosté neudrželi, v závěru si Ter Stegen špatně postavil zeď a Iago Aspas trefil míč ideálně. Nolito měl na kopačce vítězný gól, Ter Stegenovi tentokrát ulehčil zákrok fakt, že nedávná posila Celty trefila míč špatně. Barcelona veze z Viga jen bod.

27.06.20 19:30 Osasuna 2:1 Leganés
Branky: 9. E. Gallego Puigsech , 90. E. Gallego Puigsech  – 50. J. Avilés Cortés

Na stadionu El Sadar padaly ve 32. kole krásné góly, větší radost z nich měla Osasuna, která výhrou 2-1 potvrdila své setrvání v La Lize.

Naproti tomu Leganés propásl další šanci se zvednout a byl převezen na JIP. Už v deváté minutě vystřihl akrobatické nůžky Enric Gallego, parádní trefa byla jedinou v úvodní půli.

Javier Aviles krátce po příchodu ze šaten napřáhl z 25 metrů a úchvatná rána skončila v horním rohu branky. Když už se dělba bodů jevila jako hotová věc, udeřil v šesté minutě nastavení ještě jednou Gallego, tentokrát hlavou po rohu. Osasuně vystřelil prvoligovou příslušnost i pro ročník 2020/2021.

27.06.20 22:00 Atlético Madrid 2:1 Deportivo Alavés
Branky: 59. S. Ñíguez , 73. D. da Silva Costa (z pen.) – 90. J. Sanmartín Mato (z pen.)

Atlético Madrid se pevně usadilo na třetím místě tabulky, na Metropolitano podle očekávání porazilo Alavés.

Domácí sice nezářili, výkon předvedli sotva průměrný, ale i tak to na soupeře z Baskicka stačilo. Na prvního střelce se muselo čekat hodinu a byl jím Saúl po standardce. Brankář si sice na míč sáhl, vytěsnit ho však nedokázal.

Diego Costa z pokutového kopu potvrdil výhru favorita, na čemž nic nezměnil ani čestný úspěch hostů z nastavení, kdy další penaltu ukázkově proměnil Joselu.

28.06.20 14:00 Levante 4:2 Real Betis
Branky: 21. B. Mayoral Moya , 35. E. Bardhi , 50. J. Morales Nogales , 59. R. Rochina Naixes  – 70. S. Canales Madrazo , 87. J. Jiménez López

Betis utrpěl další ránu, když sice dokázal přehrávat Levante na jeho hřišti, ovšem góly stříleli ve velkém zejména domácí fotbalisté. Výsledkem je výhra Granotes 4-2.

Andalusané začali velkým tlakem, jenže jejich hře chybělo přesnější zakončení. To naopak ukázal po úprku Borja Mayoral a Levante vedlo. O chvíli později se zbavil obránce Bardhi a rovněž mířil dokonale.

Ve druhém poločase se scénář opakoval. Gól Betisu zrušil ofsajdový verdikt rozhodčího a místo toho dvakrát udeřili domací - Moralesem a Rochinou. Poté už konečně přišla řada i na hosty, na více než úpravu výsledku Canalesem a Juanmi však nedosáhli.

28.06.20 17:00 Villarreal 2:0 Valencia
Branky: 14. F. Alcácer García , 44. G. Moreno Balaguero

Villarreal se přidal do zástupu týmů, které využily slabší formy a negativního rozpoložení Valencie, kterou na Estadio de la Cerámica porazil 2-0.

Obě branky padly v atraktivní první půli a obě stály za to. Paco Alcácer přetavil dokonalý centr perfektním volejem, ještě lepší souhru pak ukázala posádka Žluté ponorky v závěru úvodního dějství. Cazorla skvěle přiklepl dlouhý nákop Gerardu Morenovi, jehož rána byla nechytatelná.

Valencia se nezmohla na odpor a druhý poločas se dohrával v podstatě jen z povinnosti. Villarreal slaví další tři body a pokračuje v ataku na Evropu, která se naproti tomu čím dál více vzdaluje Netopýrům z Valencie.

28.06.20 19:30 Granada 1:2 SD Eibar
Branky: 48. R. Soldado Rillo  – 16. P. De Blasis , 69. E. García Martínez

Eibar má další tři body do tabulky a jsou to zlaté body, protože v podstatě definitivně zajišťují Baskům záchranu.

Navíc jich Eibar dosáhl na horké půdě Los Cármenes, kde porazil Granadu 2-1. Krásný lob De Blasise po čtvrthodině hry přinesl první gólovou radost, která byla v prvním poločase také poslední.

V odvetné polovině hracího času padly další dva góly. Roberto Soldado vyrovnal povedenou hlavičkou a Granada prožívala nejlepší chvíle v zápase. V 69. minutě to ale byl Eibar, kdo zaznamenal vítězný zásah. Jeho autorem byl Kike García. Granada už nedokázala zareagovat a podruhé v řadě doma prohrála.

28.06.20 22:00 Espanyol 0:1 Real Madrid
Branky: 45. C. Casimiro

Real Madrid dokázal, že forma posledních týdnů není náhodná. Na hřišti Espanyolu stačil Zidaneho partě jediný gól Casemira.

Brazilský záložník zužitkoval na konci úvodní pětačtyřicetiminutovky dokonalý pas patičkou Karima Benzemy. Samotný Benzema předtím protáhl Diega Lópeze nebezpečnou střelou, podobný zásah musel na opačné straně vytasit i Courtois.

Real Madrid byl lepším týmem, Espanyol v premiéře Rufeteho na lavičce ale působil bojovným dojmem. Dnes to na body nestačilo, Katalánci ale mají do dalších kol na čem stavět a ještě mohou zabojovat o záchranu, byť se jeví jako nereálná.

29.06.20 22:00 Getafe 2:1 Real Sociedad
Branky: 20. J. Mata Arnaiz (z pen.), 83. J. Mata Arnaiz  – 55. A. Januzaj

Zcela odlišná nálada zavládla po konečném hvizdu na Coliseu v táborech Getafe a Realu Sociedad. Zatímco domácí se konečně dočkali tří bodů a znovu mají na dohled čtvrtou Sevillu, pro Real Sociedad jde už o čtvrtou porážku v řadě a Evropa se Baskům vzdaluje.

V prvním poločase se mezi střelce zapsal jen Mata z pokutového kopu, který zavinil zpackanou rozehrávkou brankář Remiro, jehož kiks musel hasit jen za cenu faulu Le Normand.

Januzaj sice po změně stran vyrovnal, jenže o poslední slovo se znovu přihlásili domácí. Rychle vhozený aut nachytal hostující obranu a Mata z úhlu prostřelil Remira mezi nohy. Getafe má zlaté tři body, Real Sociedad prodloužil sérii neúspěchů.