Shrnutí 35. kola Primera División

Luis Suárez (© marca.es)

Barcelona pokračuje v boji o titul, výhrou nad Espanyolem poslala městského konkurenta definitivní do Segundy. Real Madrid uspěl proti Alavésu.

Valencia udolala Valladolid, Celta remizovala s Atléticem.

Getafe nestačilo na Villarreal, Betis smetl Osasunu.

Real Sociedad nestačil na Granad.

07.07.20 19:30 Valencia 2:1 Real Valladolid
Branky: 30. M. Gómez González , 89. K. Lee  – 47. V. García Raja

Valencia konečně znovu poznala, jak chutná vítězství, když porazila Valladolid 2-1 a oživila naděje na postup do Evropské ligy.

První gólová radost na Mestalle přišla po půlhodině, kdy Gameiro předložil balón ke snadné brance Maxi Gómezovi. Hned zkraje druhého poločasu však vyrovnal Víctor a Netopýry znovu ovládly pochybnosti.

Smazal je až v závěru Kangin, na jehož střelu na přední tyč z hranice velkého vápna nedokázal Masip zareagovat. Valencia zdolala Valladolid 2-1.

07.07.20 22:00 Celta de Vigo 1:1 Atlético Madrid
Branky: 49. F. Beltrán Peinado  – 1. Á. Morata Martín

Jsou remízy, které jsou ztrátou pro oba účastníky, a jsou remízy, které mohou týmy shodně považovat za vítězství.

Jedna z té druhé kategorie se naskytla na stadionu Balaídos, Celtě Vigo totiž stačí k pojištění záchrany a Atlético posunuje směrem k milionům z Ligy mistrů.

Jen několik desítek vteřin po úvodním hvizdu se poprvé třepala síť, Moratovi stačilo nastavit na Correův pas nohu. Celta vyrovnala prozměnu na začátku druhého dějství, centr Méndeze přizvedl zvláštním kopem Fran Beltrán a kulatý nesmysl zapadl do branky. Rozuzlení nepřišlo a remízový stav zůstal jako konečný.

08.07.20 20:30 Real Betis 3:0 Osasuna
Branky: 4. G. Rodríguez , 25. A. Pedraza Sag , 90. C. Aleña Castillo

Betis ukázal svou lepší verzi a po výhře 3-0 nad Osasunou může slavit jistotu záchrany, meta Andalusanů pro letošní sezónu však byla nastavena výrazně výše.

Proto bude letošní ročník zapsán do zelenobílé kroniky jako velmi nepovedený. Nic na tom nezměnil ani dnešní dobrý výkon.

Hned v páté minutě Guido hlavou poslal Betis do vedení, neuběhla ani půlhodina a Fekir, Borja Iglesias a zakončující Pedraza dokonale rozebrali hostující obranu - 2-0. Na konci střetnutí přidal třešničku na dort z úhlu Aleñá.

08.07.20 20:30 Getafe 1:3 Villarreal
Branky: 80. H. Duro Perales  – 63. S. Cazorla González (z pen.), 85. S. Cazorla González (z pen.), 90. R. Peña Jiménez

Villarreal potvrdil lepší formu a porazil Getafe na jeho vlastní půdě 3-1. Žlutá ponorka míří rázným krokem do Evropy a možná pro miliony z Ligy mistrů...

První poločas na Coliseu byl nudný, fanouškům u televize ale vše vynahradilo druhých 45 minut, kdy se neustále něco dělo. V 63. minutě proměnil penaltu Cazorla, aby po rohovém kopu deset minut před koncem srovnal Hugo Duro.

O pět minut později se Villarreal dočkal druhé penalty ve svůj prospěch a i tentokrát Cazorla proměnil. Rubén Peña v závěru přidal pojistku, čímž však zápas neskončil. Po konečném hvizdu se totiž v tunelu k šatnám strhla potyčka, po níž byli vyloučeni hned čtyři hráči - Nyom, Iborra, Damián a Etxeita. Zasahovat musela i policie.

08.07.20 22:00 FC Barcelona 1:0 Espanyol
Branky: 56. L. Suárez Díaz

Espanyol je po prohře v derby na Camp Nou prvním jistým sestupujícím, Barceloně drží těsný triumf naději na mistrovský titul.

Fanoušky Espanyolu může těšit alespoň fakt, že se jejich oblíbenci rozloučili s nejvyšší soutěží minimálně na rok velmi dobrým výkonem, během kterého byli slavnějšímu sokovi vyrovnaným protivníkem.

Nejlepší šance úvodní půle měli hosté, Embarbu vychytal Ter Stegen, Dídace tyč. Po změně stran byli v krátkém sledu vyloučeni za tvrdé zákroky Ansu Fati a Pol Lozano. Rozhodující moment, pokud jde o skóre, nastal v 56. minutě. Luis Suárez si ve vápně našel balón a neomylně ho poslal do sítě. Uruguayský kanonýr se posunul na třetí místo barcelonské tabulky střelců před Kubalu a vystřelil týmu tři body.

09.07.20 19:30 SD Eibar 0:0 Leganés

Leganés nechal na Ipurue zřejmě i poslední zbytky naděje na záchranu, bezgólová remíza hraje do karet Eibaru, byť ani jeho pozice není díky úspěchu Mallorcy ideální.

V Eibaru se hrálo střetnutí velmi slabé úrovně, které ukázalo, proč se obě mužstva v tabulce trápí.

Z devadesáti minut se jich jen velmi málo slučovalo s nároky nejvyšší soutěže. Konečný výsledek není překvapením, neboť před oběma brankami se opravdu žádné vzrušení neodehrávalo, tudíž gól padnout nemohl.

09.07.20 19:30 Mallorca 2:0 Levante
Branky: 40. J. Hernández Suárez , 84. T. Kubo

Mallorca i nadále sní o záchraně, druhá výhra za poslední tři kola dává baleárskému mužstvu reálnou naději.

Tentokrát si ostrované vyšlápli na Levante, na jehož výkony se zřejmě projevila menší motivace, protože už sezónu dohrávají v podstatě jen z povinnosti.

Mallorca udeřila na konci každé půle. V té první se přesnou hlavičkou k tyči prosadil Cucho, pět minut před závěrem střetnutí pak Kubo přidal druhý zásah. Mallorca žije.

09.07.20 22:00 Athletic Club 1:2 Sevilla
Branky: 28. A. Capa Rodríguez  – 69. É. Banega , 74. M. El Haddadi Mohamed

Sevilla otočila utkání v Katedrále a už natahuje ruku po milionech, které jsou spojeny s postupem do Ligy mistrů.

Parádní rána Capy z 28. minuty nedala Bonovi, jenž zastoupil zraněného Tomáše Vaclíka, šanci zasáhnout. Aktivnější Sevilla dokázala skóre otočit během druhého poločasu a stačilo jí k tomu pět minut.

Éver Banega vykonal pro klub z Andalusie jednu z posledních služeb precizním přímým kopem a Munir v 74. minutě prostřelil Unaie Simóna podruhé. Athletic zpomalil svůj atak na Evropu, Sevilla se přiblížila umístění v nejlepší čtyřce.

10.07.20 19:30 Real Sociedad 2:3 Granada
Branky: 47. M. Merino Zazón , 83. M. Oyarzabal Ugarte  – 21. J. Rodríguez Díaz , 43. R. Soldado Rillo , 88. D. Sousa Coutinho Meneses Duarte

Produktivnější Granada se díky triumfu v Reale Areně připojila do tlačenice o poháry, Real Sociedad může litovat další promarněné příležitosti.

Že se v San Sebastiánu zrodí překvapení, to napověděl už první poločas, který ovládli hosté poměrem 2-0. Na Puertasův úvodní gól navázal ve 44. minutě Soldado. Domácí se dožadovali odpískání ofsajdu, VAR ovšem rozhodl v souladu s pravidly a branku uznal.

Po změně stran tlak Realu Sociedad zesílil a rychle přišla kontaktní trefa Merina. Když v 83. minutě zatloukl Oyarzabal míč pod břevno, zdálo se, že Erreala bude mít síly na závěrečnou snahu o vítěznou trefu. Z jediné šance Granady ve druhém dějství však udeřilo na druhém konci, Duarteho hlavička znamená vítězství Andalusanů 3-2.

10.07.20 22:00 Real Madrid 2:0 Deportivo Alavés
Branky: 11. K. Benzema (z pen.), 50. M. Asensio Willemsen

Real Madrid pokračuje v penaltové jízdě za titulem, i v utkání proti Alavésu padl rozhodující gól z pokutového kopu.

Při absenci Sergia Ramose ji po faulu na Mendyho na hranici velkého vápna proměnil Karim Benzema. I Alavés dokázal být nebezpečný, možná více, než by se vzhledem k jeho postavení v tabulce očekávalo, a tak musela domácí v úvodu zachránit branková konstrukce, v dalším průběhu výtečný Courtois.

Právě zákroky belgického brankáře společně s pojišťující trefou Marca Asensia z úvodu druhého dějství stanovily konečný výsledek na 2-0 ve prospěch favorizovaného Realu Madrid.