Shrnutí 36. kola Primera División

Zklamaný Santi Mina (© marca.es)

Barcelona veze body z Valladolidu.

Osasuna zkomplikovala situaci Celtě Vigo, Atlético se kvalifikovalo do Ligy mistrů, když zdolalo Betis.

11.07.20 17:00 Osasuna 2:1 Celta de Vigo
Branky: 23. E. Gallego Puigsech , 90. J. Arnáiz Díaz  – 10. S. Mina Lorenzo

Celta Vigo promarnila možnost v podstatě si zajistit záchranu, na hřišti už jen o čest hrající Osasuny padla 1-2.

Přitom to byli právě hosté, kdo na stadionu El Sadar otevřel skóre. Dokonalý střílený pas z levé strany přetavil ve vedení Santi Mina. Za Osasunu vyrovnal ve 23. minutě hlavičkující Enric Gallego a začínalo se od nuly.

Stav 1-1 platil dlouhé desítky minut, a když už se zdálo, že se týmy rozejdou smírně, udeřil hlavou v první minutě nastavení Arnáiz. Celtě Vigo už na reakci nezbyl čas, z Pamplony se vrací s prázdnou.

11.07.20 19:30 Real Valladolid 0:1 FC Barcelona
Branky: 15. A. Vidal Pardo

Jediný gól Artura Vidala potřebovala Barcelona k výhře ve Valladolid, díky níž se jí podařilo udržet naději na mistrovský titul.

První poločas byl na Zorrille zajímavější než nudný druhý. V šestnácté minutě našel Messi Vidala, jehož střela se od tyče odrazila do sítě. Griezmann mohl vedení favorita pojistit, avšak neproměnil.

Na konci půle zahrozili i domácí, Ter Stegen dokázal Kikeho vychytat. Německý brankář se následně blýskl v 63. minutě, skvělým zákrokem vytěsnil Guardiolův pokus do protipohybu. Barcelona hubené vítězství uhájila.

11.07.20 22:00 Atlético Madrid 1:0 Real Betis
Branky: 74. D. da Silva Costa

Fungující postup netřeba měnit, Atlético dosáhlo dalšího těsného vítězství 1-0, tentokrát proti Betisu. Na tři body se ale favorit pořádně nadřel.

V první půli mu nepřálo při dvou neuznaných gólech štěstí, v 57. minutě navíc vlastním spoluhráčům zkomplikoval situaci nesmyslným faulem za červenou kartu stoper Hermoso.

Čtvrt hodiny před koncem se i tak Atlético prosadilo. Třetí gól už byl vítězný a regulérní, Diego Costa si při standardní situaci pohlídal postavení a hlavičkou mimo dosah brankáře rozhodl o tom, že Atlético se může těšit na bohatou odměnu, která je připravena pro účastníky Ligy mistrů.

12.07.20 14:00 Espanyol 0:2 SD Eibar
Branky: 25. E. Expósito Jaén (z pen.), 36. E. Expósito Jaén

Velmi důležité tři body veze Eibar z Barcelony, již sestupující Espanyol nedokázal vstřelit gól a naopak od soupeře z Baskicka dvakrát inkasoval.

Espanyol sice držel míč podstatně déle na kopačkách, jenže v konečné fázi si nevěděl rady, co si s ním vlastně počít, což je dlouhodobý problém katalánského celku.

Dnes se k němu přidala nekázeň ve vlastním pokutovém území, Eibar už v prvním poločase zahrával dva pokutové kopy, po obou padla branka z kopačky Expósita, byť v druhém případě až z dorážky. Espanyol se na reakci nezmohl a padl 0-2.

12.07.20 17:00 Levante 1:2 Athletic Club
Branky: 71. E. Bardhi  – 4. R. García Escudero , 45. R. García Escudero

Athletic pokračuje v dobré formě a živí naději na evropské poháry, další tři body ukořistili Lvi na Ciutat.

Levante zaspalo prvních 45 minut a dovolilo Athleticu vybudovat dvougólový náskok. V obou případech měla branka jmenovku Raúla García, zejména druhá - elegantní dloubáček - byla pohledná.

Bardhi sice ve druhém dějství snížil, Athletic se ale o vítězství, které může mít v konečném účtování velmi vysokou hodnotu, obrat nenechal.

12.07.20 19:30 Leganés 1:0 Valencia
Branky: 18. R. Pérez Del Mármol (z pen.)

Leganés se odmítá vzdát prvoligové příslušnosti bez boje a stále usiluje o setrvání mezi elitou. Okurky si vyšláply na bezradnou Valencii, jejíž krize nebere konce.

Další prohra pro Netopýry znamená možná definitivní sbohem šanci na postup do Evropy. Už v 17. minutě se kopala penalta za hru rukou a Rubén Pérez proměnil.

Komplikací pro Leganés byla červená karta pro J. Silvu krátce po změně stran, další pak penalta pro Valencii. Parejo ale neproměnil a ukázal, že Valencia zkrátka není v pohodě. Zbytek utkání už změnu skóre nepřinesl.

12.07.20 22:00 Sevilla 2:0 Mallorca
Branky: 41. L. Ocampos (z pen.), 84. Y. En-Nesyri