Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Athletic Club - Atlético Madrid (reportáž)

Athletic Club - Atlético Madrid, 20.09.17 (reportáž)

20.09.17 20:00 Základní část - 5. kolo

Athletic Club

1:2

(0:0)

Atlético Madrid

Rozhodčí: Javier Estrada Fernandez Stadion: San Mamés Barria Diváci: 0 (0%)

Atlético potvrdilo, že se mu na novém San Mamés daří a ani tentokrát zde neprohrálo. Ba naopak, Los Colchoneros slaví cenné vítězství 2-1. Všechny branky padly po změně stran.

Nebyl to pro oko fotbalového fajnšmekra příliš pohledný duel, zejména v prvním poločase, který oživily jen výborné zákroky obou brankářů, kteří zabránili, aby se i z minima nebezpečných situací zrodily góly. Gaitán v dobré pozici pálil jen do tyče a Kepa vytáhl tvrdou střelu Griezmanna. V závěru půle dostal Athletic možnost kopat sporný pokutový kop po chybě Filipeho, jenže Adurize skvěle vychytal Oblak.

Po změně stran už branky padaly. Atlético si zásluhou Correy a Carrasca vypracovalo pohodlný náskok. Do obou gólových akcí byl v zárodku zapojen Griezmann, klíčový muž Atlética, které si vedení zasloužilo. Athletic sice v nastaveném čase Raúlem Garcíou stav upravil, ale na pokus o vyrovnání už nezbyl čas. Lvi prohráli podruhé v řadě, Atléticu zůstává neporažené na San Mamés Barria i v letošní Primeře.

logo Athletic Club: (José Ángel Ziganda Lacunza) Základní sestava (4-2-3-1): Kepa, A. Laporte, Í. Lekue Martínez, M. Balenziaga Oruesagasti, U. Núñez Gestoso, A. Iturraspe Derteano, M. San José Domínguez, R. García Escudero, Susaeta, A. Aduriz Zubeldia, I. Muniain Goñi
Náhradníci: I. Herrerín Buisán, E. Bóveda Altube, X. Etxeita Gorritxategi, B. Etxebarria Urkiaga, I. Córdoba Kerejeta, M. Vesga Arruti, I. Williams Arthuer
logo Atlético Madrid: (Diego Pablo Simeone) Základní sestava (4-4-2): J. Oblak, D. Godín, Filipe Luis, J. Giménez de Vargas, S. Savić, J. Resurrección Merodio, N. Gaitán, S. Ñíguez, T. Partey, Á. Correa, A. Griezmann
Náhradníci: M. Moyà Rumbo, Juanfran, L. Hernández, Gabi, Y. Ferreira Carrasco, Fernando Torres, K. Gameiro