Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Girona - Real Madrid (reportáž)

Girona

2:1

(0:1)

Real Madrid

Rozhodčí: Alejandro Hernandez Stadion: Estadi Municipal de Montilivi Diváci: 13,382 (94%)

Katalánsko stál žije nedávnými volbami o nezávislost a Real Madrid jako by svůj hlas označil "ne". Ne šanci obhájit ligový titul. Bílý balet po dalším nepovedeném utkání odjíždí z půdy nováčka z Girony poražen v poměru 1-2.

Po prvním poločase přitom šli do kabin spokojenější favorizovaní hosté, a to díky gólové dorážce Isca, jediného hráčů Zidanova výběru, který dnes snesl přísnější měřítko. Chvíli předtím mohlo udeřit na opačné straně, Maffeovi se však do cesty postavila branková konstrukce. A Real Madrid z rychlého kontru trestal. Portu později hlavičkoval do tyče.

Girona se však nevzdala a ve druhém poločase na hosty vlétla. A odměna za nebojácný výkon byla sladká. Stuani si pohrál s Nachem a vyrovnal, nedlouho poté Portu rozjásal Montilivi podruhé. Možné z těsného offsidu, avšak efektní patičkou, která si gólovou tečku zasloužila. Hru Blancos neoživila ani střídání, tlak na konci zápasu nepřinesl kýžené šance. Girona těsný výsledek uhájila a slaví nečekané, ale zasloužené body.

logo Girona: (Pablo Javier Machín Díez) Základní sestava (5-4-1): Y. Bounou, B. Espinosa Zúñiga, J. Ramírez López, Muniesa, P. Maffeo Becerra, A. Granell Nogué, B. García Freire, C. Portugués Manzanera, F. Benítez Caraballo, P. Pons Riera, C. Stuani Curbelo
Náhradníci: Iraizoz, J. Mojica Palacio, J. Ramalho Chimeno, A. García Serrano, D. Timor Copoví, Douglas Luiz, O. Kayode
logo Real Madrid: (Zinédine Zidane) Základní sestava (4-3-1-2): F. Casilla Cortés, A. Hakimi, M. Vieira da Silva Júnior, R. Varane, S. Ramos García, C. Casimiro, F. Alarcón Suárez, L. Modrić, T. Kroos, Cristiano Ronaldo, K. Benzema
Náhradníci: Moha Airam, J. Fernández Iglesias, T. Hernández, D. Ceballos Fernández, L. Vázquez Iglesias, M. Asensio Willemsen, M. Llorente Moreno