Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / SD Eibar - Valencia (reportáž)

SD Eibar

2:1

(0:0)

Valencia

Rozhodčí: Pablo González Fuertes Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa Diváci: 5,219 (74%)

Eibar potvrdil skvělou formu posledních týdnů a vyšlápl si na Valencii, kterou na stadionu Ipurua přetlačil poměrem 2-1. Mendilibarova parta prodloužila svou sérii neporazitelnosti, Netopýři naopak prohráli druhý venkovní zápas v řadě a jejich hra mimo Mestallu začíná vyvolávat otazníky.

První poločas byl zcela vyrovnaný, gól nepřinesl. Ten první padl až po změně stran a jeho autorem byl domácí Inui. Valencii inkasovaná branka poznamenala, ale v době, kdy nejvíce trpěla, se jí povedl brejk zakončený vyrovnáním Santi Miny, jenž tak zastoupil absentujícího Zazu nejen v sestavě, ale i na střelecké listině.

V závěru, kdy mohli zvítězit jedni i druzí, se ukázala jako rozhodující osoba ta Joana Jordána. Fotbalista Eibaru tři minuty před koncem strhl vedení na stranu svého týmu, Valencia už neměla na reakci čas. Eibar se výhrou dotáhl na pohárové příčky, Valencia přenechala druhé místo Atléticu.

logo SD Eibar: (José Luis Mendilibar Etxebarria) Základní sestava (4-4-2): M. Dmitrović, A. Arbilla Zabala, A. Capa Rodríguez, J. Valdés Díaz, P. Rodrigues de Oliveira, D. García Carrillo, I. Alejo Peralta, J. Jordán Moreno, T. Inui, C. Días Barbosa de Oliveira, S. Enrich Ametller
Náhradníci: A. Riesgo Unamuno, A. Gálvez Jimena, D. Rodríguez Lombán, G. Escalante, R. Peña Jiménez, E. García Martínez, T. Dias Correia
logo Valencia: (Marcelino García Toral) Základní sestava (4-4-2): N. Murara Neto, G. de Abreu, J. Gayá Peña, M. Montoya Torralbo, R. Nunes Vezo, Andreas Pereira, D. Parejo Muñoz, G. Kondogbia, I. Gil de Pareja Vicent, R. Moreno Machado, S. Mina Lorenzo
Náhradníci: J. Doménech Sánchez, A. Latorre Grueso, I. Vidal Miralles, F. Torres García, G. Ganchinho Guedes, N. Maksimović, R. Ibáñez Castro