Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Atlético Madrid - Valencia (reportáž)

Atlético Madrid - Valencia, 24.04.19 (reportáž)

24.04.19 19:30 Základní část - 34. kolo

Atlético Madrid

3:2

(1:1)

Valencia

Rozhodčí: Alejandro José Hernández Hernández Stadion: Abanca-Balaídos (Vigo) Diváci: 43,531 (0%)

Nečekanou porci gólů nabídlo utkání mezi Atléticem a Valencií, dvou nejlépe bránících týmů La Ligy. Přestřelku ovládli domácí Madriďané poměrem 3-2, čímž odložili barcelonské oslavy titulu minimálně do víkendu.

Atlético udeřilo už v deváté minutě, Juanfranův přesný centr přetavil v gól nelehkým kopem Morata. Valencia srovnala po parádní akci Santi Miny, jenž si obhodil obránce a naservíroval míč Gameirovi. Poločasový stav zněl 1-1.

Domácím se ale povedl i vstup do druhé půle, hlavičkující Griezmann jim vrátil vedení. Ruka Saúla znamenala deset minut před koncem pokutový kop, Parejo se nemýlil. Tajenku ovšem definitivně rozluštil vzápětí Correa krásným technickým obstřelem Neta, za kterým se mohl brankář Valencie jen ohlédnout.

logo Atlético Madrid: (Diego Pablo Simeone) Základní sestava (4-4-2): J. Oblak, D. Godín, Filipe Luis, Juanfran, S. Savić, J. Resurrección Merodio, Rodri Hernández, S. Ñíguez, T. Lemar, A. Griezmann, Á. Morata Martín
Náhradníci: A. Adán Garrido, F. Montero Rubio, S. Arias Naranjo, T. Partey, V. Machín Pérez, Á. Correa, N. Kalinić
logo Valencia: (Marcelino García Toral) Základní sestava (4-4-2): N. Murara Neto, E. Garay, J. Gayá Peña, M. Diakhaby, C. Soler Barragán, D. Parejo Muñoz, D. Wass, F. Coquelin, G. Ganchinho Guedes, K. Gameiro, S. Mina Lorenzo
Náhradníci: J. Doménech Sánchez, A. Latorre Grueso, F. Roncaglia, G. de Abreu, F. Torres García, Sito, R. Sobrino Pozuelo
Střídání hostujícího týmu
59' R. Sobrino Pozuelo G. Ganchinho Guedes