Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Atlético Madrid - FC Barcelona (reportáž)

Atlético Madrid - FC Barcelona, 01.12.19 (reportáž)

01.12.19 20:00 Základní část - 15. kolo

Atlético Madrid

0:1

(0:0)

FC Barcelona

Rozhodčí: Antonio Miguel Mateu Lahoz Stadion: Abanca-Balaídos (Vigo) Diváci: 64,226 (0%)

Barcelona zůstává pro Diega Simeoneho neporazitelná. Atlético v domácím prostředí na obhájce titulu nestačilo, jediný gól zápasu vsítil Lionel Messi.

Po 45 minutách sice stále svítil na ukazateli skóre stav 0-0, diváci se přesto bavili pohledným fotbalem. Atlético začalo tlakem, z něhož vytěžilo jen tyč po teči Firpa a šanci Hermosa, v níž se zaskvěl skvělým reflexem Ter Stegen. Německý brankář byl klíčovou postavou i při hlavičce Moraty. To už v době, kdy Barcelona vyrovnala hru a začala být nebezpečná. Rakitiće z ideální pozice pálil slabě do Oblakovy náruče, střela Luise Suáreze razanci nepostrádala, ale chybělo jí pár decimetrů. Po rohovém kopu byl blízko gólu Piqué, jemuž se postavila do cesty branková konstrukce.

Druhý poločas byl přece jen opatrnější, přesto bylo v obou vápnech několikrát rušno. Branka padla až pět minut před koncem a nemohl ji dát nikdo jiný než Lionel Messi. Argentinec si narazil se Suárezem a svojí tradiční přízemní střelou levačkou nedal Oblakovi šanci. Barcelona dobyla stadion Atlética a pokračuje na prvním místě tabulky.

logo Atlético Madrid: (Diego Pablo Simeone) Základní sestava (4-4-2): J. Oblak, F. de Almeida Monteiro, K. Trippier, M. Hermoso Canseco, H. Herrera López, J. Resurrección Merodio, S. Ñíguez, T. Partey, Á. Correa, Á. Morata Martín, J. Sequeira
Náhradníci: A. Adán Garrido, R. Lodi dos Santos, S. Arias Naranjo, M. Llorente Moreno, T. Lemar, V. Machín Pérez, I. Šaponjić
logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, C. Lenglet, G. Pique, H. Firpo Adames, S. Roberto Carnicer, A. Ramos de Oliveira Melo, F. de Jong, I. Rakitić, A. Griezmann, L. Messi, L. Suárez Díaz
Náhradníci: N. Murara Neto, M. Wagué, S. Umtiti, A. Vidal Pardo, C. Aleña Castillo, C. Pérez Sayol, A. Fati
Střídání hostujícího týmu
73' A. Vidal Pardo A. Ramos de Oliveira Melo
83' S. Umtiti G. Pique