Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Leganés - Celta de Vigo (reportáž)

Leganés - Celta de Vigo, 08.12.19 (reportáž)

08.12.19 17:30 Základní část - 16. kolo

Leganés

3:2

(2:0)

Celta de Vigo

Rozhodčí: José María Sánchez Martínez Stadion: Estadio Municipal de Butarque Diváci: 7,115 (62%)

Javier Aguirre konečně zažil na lavičce Leganésu vítězný pocit, a to rovnou na úkor přímého rivala v boji o záchranu. Celta Vigo na Butarque padla 2-3.

Dvě skvostné rádny Óscara - jedna z přímého kopu a druhá z podobného místa ze hry - se zasadily o poločasové vedení domácích Okurek 2-0. Když deset minut po změně stran zvýšil Kévin přízemní střelou už na 3-0, zdálo se hotovo.

Zdání ale často klame a Celta Vigo se probudila. Araujo dosáhl gólu naděje a Iago Aspas v 82. minutě toho kontaktního. To už v době, kdy Celta hrála bez vyloučeného Gabriela Fernándeze. V nastaveném čase se hosté dožadovali penalty za ruku jednoho z hráčů Leganésu, rozhodčí ale usoudil, že nešlo o provinění proti pravidlům. Leganés vítězství, které mu dává naději a pořádnou dávku pozitivní energie, udržel.

logo Leganés: (Javier Aguirre Onaindía) Základní sestava (3-4-2-1): I. Cuéllar Sacristán, C. Collins Awaziem, J. Silva, K. Rodrigues, R. Tarín Higón, U. Bustinza Martínez, J. García del Pozo, Ó. Rodríguez Arnaiz, R. Pérez Del Mármol, M. Braithwait, Y. En-Nesyri
Náhradníci: J. Soriano Oropesa, K. Omeruo, J. Eraso Goñi, R. Mesa Quevedo, A. Ruibal García, G. Carrillo, J. Arnáiz Díaz
logo Celta de Vigo: (Óscar García Junyent) Základní sestava (4-3-3): R. Blanco Veiga, H. Mallo Novegil, J. Aidoo, L. Olaza Catrofe, N. Araújo Razo, D. Suárez Fernández, O. Yokuşlu, P. Diop Gueye, R. Alcântara do Nascimento, I. Aspas Juncal, S. Mina Lorenzo
Náhradníci: S. Álvarez Conde, D. Costas Cordal, B. Méndez Portela, F. Beltrán Peinado, S. Lobotka, G. Fernández Leites, P. Sisto Ifolo Emirmija