Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Mallorca - SD Eibar (reportáž)

Mallorca

2:1

(1:0)

SD Eibar

Rozhodčí: Mario Melero López Stadion: Estadio Iberoamericano 2010 Diváci: 15,127 (189%)

Šest let neviděl Son Moix prvoligové utkání. A Mallorca se vrátila do nejvyšší soutěže ve velkém stylu, když porazila Eibar 2-1.

Domácí na soupeře vlétli a už po čtyřech minutách šli do vedení. Dani Rodríguez ukázal obráncům záda a překonal Dmitroviće. O chvíli později měl další tutovku Budimir, ale nedokázal dostat míč do sítě. Mendilibarovi se nelíbilo, co vidí, a tak sáhl k prvnímu střídání už po půlhodině. Eibar se zlepšil, Pedro León ani Orellana nůžkami však neuspěli.

Vyrovnání přesto přišlo ve druhém poločase, z dorážky se trefil Paulo Oliveira. Stejný hráč nakonec o osudu celého utkání rozhodl nešťastným prodloužením balónu do vlastní sítě v 75. minutě. Dmitrović se natahoval marně, Mallorca už těsný náskok uhájila a Son Moix zažil první radost.

logo Mallorca: (Vicente Moreno Peris) Základní sestava (4-1-4-1): M. Reina Rodríguez, A. Raillo Arenas, J. Sastre Vanrell, L. Agbenyenu, M. Valjent, A. Febas Pérez, D. Rodríguez Vázquez, I. Mohammed, S. Sevilla López, A. Budimir, J. Lago
Náhradníci: M. Parera Pizá, A. Sedlar, F. Campos Coll, F. Gámez López, A. Alegría Moreno, A. Trajkovski, P. Chavarría
logo SD Eibar: (José Luis Mendilibar Etxebarria) Základní sestava (4-4-2): M. Dmitrović, Á. Tejero Sacristán, I. Ramis Barrios, P. Rodrigues de Oliveira, R. Correa Silva, F. Orellana Valenzuela, G. Escalante, P. Sánchez Gil, S. Álvarez Díaz, E. García Martínez, S. Enrich Ametller
Náhradníci: Y. Rodríguez Oterino, A. Arbilla Zabala, P. Bigas Rigo, E. Expósito Jaén, P. De Blasis, T. Inui, E. González Casín