Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Osasuna - Deportivo Alavés (reportáž)

Osasuna - Deportivo Alavés, 03.11.19 (reportáž)

03.11.19 15:00 Základní část - 12. kolo

Osasuna

4:2

(3:1)

Deportivo Alavés

Rozhodčí: José Luis Munuera Montero Stadion: Estadio El Sadar Diváci: 15,954 (81%)

Asi málokdo očekával, že utkání Osasuna - Alavés bude tím, ve kterém padne v dosavadním průběhu dvanáctého ligového kola nejvíce branek. Přestřelka přinesla radost Osasuně, která slaví historickou výhru 4-2.

Skalp nedalekého soka totiž znamená, že Rojillos natáhli šňůru domácích neproher na skvělých 31 utkání, což je nejvyšší cifra, jakou klub pamatuje. Osasuna k ní nakročil rázně už v polovině úvodní půle, kdy povedené zásahy Rubéna Garcíi a Chimy Ávily znamenaly vedení 2-0. Alavés sice rychle snížil Laguardiou, Osasuna si však vzala dvogólový náskok zpět díky proměněné penaltě Roberta Torrese.

Nešlo o jediný pokutový kop, na začátku druhého poločasu byly odpískány další dva. Lucas Pérez ani Juan Villar nezaváhali a skóre poskočilo na 4-2. Osasuna byla aktivnější a snažila se i o pátou branku, Nacha Vidala zastavilo břevno, Íñiga Péreze v nastaveném čase břevno.

logo Osasuna: (Jagoba Arrasate Elustondo) Základní sestava (4-4-2): R. Martínez Andrade, A. Hernández Umpiérrez, D. García Zubiría, I. Vidal Miralles, O. Sanjurjo Mate, P. Estupiñán Tenorio, F. Mérida Pérez, R. García Santos, R. Torres Morales, J. Villar Vázquez, L. Ávila
Náhradníci: S. Herrera Pirón, F. Roncaglia, D. Brašanac, I. Pérez Soto, L. Perea Hernández, B. Thomas Llamas, M. Cardona Rovira
logo Deportivo Alavés: (Asier Garitano Aguirrezábal) Základní sestava (4-4-2): F. Pacheco Flores, A. Vidal Parreu, L. Magallán, M. Aguirregabiria Padilla, R. Duarte Sánchez, V. Laguardia Cisneros, M. García Sánchez, M. Wakaso, P. Pons Riera, J. Sanmartín Mato, L. Pérez Martínez
Náhradníci: A. Sivera Salvá, J. Navarro Jiménez, B. Sainz Eguskiza, D. Torres Rojas, O. Burke, J. Guidetti, L. Rioja González