Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Real Madrid - Espanyol (reportáž)

Real Madrid - Espanyol, 07.12.19 (reportáž)

07.12.19 12:00 Základní část - 16. kolo

Real Madrid

2:0

(1:0)

Espanyol

Rozhodčí: Santiago Jaime Latre Stadion: Estadio Santiago Bernabéu Diváci: 64,125 (79%)

Splněná povinnost a nic víc. Realu Madrid stačil průměrný výkon k očekávanému vítězství nad Espanyolem v poměru 2-0, což pro Katalánce znamená pokračování delikátní situace na předposledním místě tabulky.

Espanyol se na Bernabéu zaměřil na defenzivu a dlouho mu sázka vycházela. První vzrušení přišlo až po více než dvaceti minutách, kdy Courtois vychytal hlavičku Granera a z protiútoku Vinícius vyzkoušel Diega Lópeze. Střelcem úvodní branky se stal nedlouho před pauzou Varane, jenž si po pasu Benzemy sám před brankářem počínal jako rozený střelec. Aktivní Vinícius mohl po dalším úniku přidat pojistku, na Diega Lópeze ani napodruhé z pozice z úhlu nevyzrál.

V podstatě identický zákrok si gólman Espanyolu připsal i v 54. minutě proti Benzemovi. Poté ruch utichl a bojovalo se o střed pole. Znovu se připomněl až Benzema, z prostoru uvnitř vápna pálil mimo. V 79. minutě francouzský útočník přece jen svou gólovou sbírku rozšířil, když přesně zakončil povedenou kombinační akci. Benzemova trefa zajistila favoritovi poklidný závěr střetnutí, který nenarušilo ani vyloučení Mendyho.

logo Real Madrid: (Zinédine Zidane) Základní sestava (4-3-3): T. Courtois, D. Carvajal Ramos, F. Mendy, R. Varane, S. Ramos García, C. Casimiro, F. Valverde Dipetta, T. Kroos, K. Benzema, R. Silva de Goes, V. Júnior
Náhradníci: A. Areola, Á. Odriozola Arzallus, É. Gabriel Militão, B. Abdelkader Diaz, F. Alarcón Suárez, L. Modrić, L. Jović
logo Espanyol: (Pablo Javier Machín Díez) Základní sestava (3-1-4-2): D. López Rodríguez, B. Espinosa Zúñiga, D. López Silva, D. Vilá Rosselló, F. Calero Villa, V. Gómez Perea, E. Granero Molina, M. Roca Junqué, S. Darder Moll, J. Calleri, L. Wu
Náhradníci: A. Prieto Albert, A. Giner Pedrosa, G. Ávila Gordon, L. López Mármol, Ó. Melendo Jiménez, P. Lozano Vizuete, V. Campuzano Bonilla