Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Real Madrid - Real Valladolid (reportáž)

Real Madrid - Real Valladolid, 24.08.19 (reportáž)

24.08.19 19:00 Základní část - 2. kolo

Real Madrid

1:1

(0:0)

Real Valladolid

Rozhodčí: Pablo González Fuertes Stadion: Estadio Santiago Bernabéu Diváci: 63,037 (78%)

Ani celozápasový tlak a množství střel nedovedly Real Madrid k vítězství nad Valladolidem. Produktivnější hosté si na cestu zpět přibalili cenný bod z Bernabéu za remízu 1-1. Oba góly padly v závěrečné desetiminutovce.

Zinédine Zidane dal v základní sestavě příležitost Jamesovi i Baleovi, dvěma hráčům, s nimiž pro letošní sezónu nepočítal. A právě z jejich spolupráce se zrodila první šance, Velšan ale střílel těsně vedle. Aktivní James i Bale to zkoušeli z dálky, jejich pokusy však cíl míjely. Benzema sice mířil mezi tři tyče, ale Masip ho z úhlu vychytal.

Obranná tvrz Valladolidu odolávala i po příchodu z kabin, v 69. minutě hlavičkoval Jović do spojnice. Vysvobození přišlo pro domácí až v 82. minutě, kdy Benzema z otočky poslal míč přesně k tyči a jako první se zapsal na listinu střelců. O šest minut později ale neuhlídal Real Madrid pas za obranu a Guardiola vyrovnal. Favoritovi už nezbyl čas na reakci, takže zaznamenal první ztrátu sezóny a navázal na loňské špatné výsledky z domácího hřiště.

logo Real Madrid: (Zinédine Zidane) Základní sestava (4-1-4-1): T. Courtois, D. Carvajal Ramos, M. Vieira da Silva Júnior, R. Varane, S. Ramos García, C. Casimiro, F. Alarcón Suárez, J. Rodríguez Rubio, T. Kroos, G. Bale, K. Benzema
      Náhradníci: K. Navas, É. Gabriel Militão, J. Fernández Iglesias, F. Valverde Dipetta, L. Vázquez Iglesias, L. Jović, V. Júnior
      logo Real Valladolid: (Sergio González Soriano) Základní sestava (4-4-2): J. Masip López, F. Olivas Alba, J. Martínez García, J. Moyano Lujano, M. Karim, F. San Emeterio Díaz, M. Herrero Javaloyas, P. Porro Sauceda, E. Ünal, Ó. Plano Pedreño, S. Guardiola Navarro
      Náhradníci: A. Lunin, A. Regal Angulo, A. Tuhami, J. Fernández Moreno, L. Villa Suárez, M. De la Fuente Escudero, W. Rubio Martín