Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Real Madrid - Sevilla (reportáž)

Real Madrid - Sevilla, 18.01.20 (reportáž)

18.01.20 16:00 Základní část - 20. kolo

Real Madrid

2:1

(0:0)

Sevilla

Rozhodčí: Juan Martínez Munuera Stadion: Estadio Santiago Bernabéu Diváci: 72,512 (89%)

Real Madrid má další tři body do tabulky, v těžkém zápase nakonec dokázal na Bernabéu přetlačit bojovnou Sevillu těsně 2-1.

Nudný první poločas plný nepřesností nabídl jedinou zajímavou situaci, a to gól De Jonga krásnou hlavičkou do horního rohu branky. Rozhodčí ho však po konzultaci s VARem anuloval kvůli bloku, který Gudelj vystavil jednomu z obránců. Kontroverzní rozhodnutí znamenalo poločasový stav 0-0.

Druhé dějství bylo výrazně zábavnější. Jović uvolnil patičkou Casemiro, jenž elegantně přehodil Vaclíka. Sevilla se nevzdala a De Jongovou přízemní střelou přesně k tyči vyrovnala. Opět šlo o sporný moment, branka totiž neměla platit, protože Munir se před spoluhráčovým kopem dvakrát dotkl míče rukou. Real Madrid se nenechal rozhodit a dosáhl rozhodujícího zásahu. Hlavička Casemira znamenala vedení 2-1. Protože Kroose vychytal Vaclík a En-Nesyri pálil těsně mimo, šlo o výsledek konečný.

logo Real Madrid: (Zinédine Zidane) Základní sestava (4-3-3): T. Courtois, D. Carvajal Ramos, É. Gabriel Militão, M. Vieira da Silva Júnior, R. Varane, C. Casimiro, L. Modrić, L. Vázquez Iglesias, T. Kroos, L. Jović, R. Silva de Goes
Náhradníci: A. Areola, F. Mendy, J. Fernández Iglesias, B. Abdelkader Diaz, F. Alarcón Suárez, K. Benzema, V. Júnior
logo Sevilla: (Julen Lopetegui Argote) Základní sestava (4-3-3): T. Vaclík, D. Santos Silva, J. Koundé, S. Reguilón Rodríguez, É. Banega, F. Reges, F. Vázquez, J. Navas González, N. Gudelj, L. de Jong, M. El Haddadi Mohamed
Náhradníci: Y. Bounou, D. Martins Carriço, S. Escudero Palomo, M. Mesquita Lopes, Ó. Torres Muñoz, M. Agudo Durán, Y. En-Nesyri