Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Real Sociedad - Deportivo Alavés (reportáž)

Real Sociedad - Deportivo Alavés, 26.09.19 (reportáž)

26.09.19 21:00 Základní část - 6. kolo

Real Sociedad

3:0

(3:0)

Deportivo Alavés

Rozhodčí: David Medié Jiménez Stadion: Reale Arena Diváci: 28,720 (90%)

Utkání mezi Realem Sociedad a Alavésem netrvalo obvyklých 90 minut, ale jen necelou polovinu. Domácí totiž soupeře srazili do kolen třemi góly v prvním poločase a zbylý hrací čas byl absolvován jen z povinnosti.

Erreala potvrdila, že ji úvod sezóny zastihl ve skvělé formě a spolupráce s vylepšeným stadionem Reale Arena funguje na jedničku. V 19. minutě narýsoval Ødegaard geniální přihrávku na Oyarzabala a Real Sociedad vedl. O deset minut později Oyarzabal z nelehké pozice přesně odcentroval na hlavu Williana Josého - 2-0. Těsně před pauzou zahrál jeden z hostujících fotbalistů rukou a Oyarzabal pečetil svůj prvotřídní výkon gólem z penalty.

Ani za jasného stavu 3-0 se obraz hry nezměnil, Real Sociedad se i nadále dostával do šancí, které už ale zakončoval špatně. V závěru střetnutí fauloval ve vápně Manu García a byl vyloučen, Portu nekopl nařízenou penaltu dobře. Poločasové skóre 3-0 zůstalo i jako konečné, Real Sociedad si užívá postavení v horních patrech tabulky, Alavésu se naopak stále nedaří.

logo Real Sociedad: (Imanol Alguacil Barrenetxea) Základní sestava (4-3-3): A. Remiro Gargallo, A. Elustondo Irribaria, A. Gorosabel Espinosa, D. Llorente Ríos, I. Monreal Eraso, A. Guevara Lajo, C. Portugués Manzanera, M. Merino Zazón, M. Ødegaard, M. Oyarzabal Ugarte, W. da Silva
Náhradníci: M. Moyà Rumbo, R. Le Normand, A. Januzaj, D. Zurutuza Veillet, I. Zubeldía Elorza, L. Sangalli Fuentes, A. Isak
logo Deportivo Alavés: (Asier Garitano Aguirrezábal) Základní sestava (4-1-4-1): F. Pacheco Flores, A. Marín Gómez, L. Magallán, M. Aguirregabiria Padilla, R. Ely, B. Sainz Eguskiza, M. Wakaso, O. Burke, P. Pons Riera, T. Pina Isla, L. Pérez Martínez
Náhradníci: A. Sivera Salvá, A. Rodríguez Baró, A. Vidal Parreu, R. Duarte Sánchez, M. García Sánchez, J. Guidetti, J. Sanmartín Mato