Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Real Sociedad - SD Eibar (reportáž)

Real Sociedad - SD Eibar, 30.11.19 (reportáž)

30.11.19 15:00 Základní část - 15. kolo

Real Sociedad

4:1

(1:1)

SD Eibar

Rozhodčí: Carlos del Cerro Grande Stadion: Reale Arena Diváci: 28,612 (89%)

Real Sociedad zaslouženě ovládl baskické derby proti Eibaru, byť utkání nebylo tak jednoznačné, jak může podle konečného skóre 4-1 vypadat.

Zejména v prvním poločase totiž hosté za favoritem příliš nezaostávali. Na gól Le Normanda po standardní situaci dokázali poměrně rychle odpovědět Pape Diopem, jenž poslal do sítě míč, který chvíli předtím orazítkoval po střele Orellany břevno. V nastavení poločasu vymyslel skvělý pas Ødegaard, Willian José pálil z voleje tvrdě, avšak nepřesně.

Lépe si vedl hned po úvodu druhého dějství Oyarzabal a deset minut po něm si zlepšil náladu i samotný Wiliian José. Real Sociedad rázem vedl 3-1 a bylo rozhodnuto. Na konci střetnutí ještě pečetil svůj další skvělý výkon Ødegaard, když technickou střelou vymetl horní roh Dmitrovićovy svatyně.

logo Real Sociedad: (Imanol Alguacil Barrenetxea) Základní sestava (4-3-3): A. Remiro Gargallo, A. Elustondo Irribaria, D. Llorente Ríos, I. Monreal Eraso, J. Zaldúa Bengoetxea, C. Portugués Manzanera, I. Zubeldía Elorza, M. Merino Zazón, M. Ødegaard, M. Oyarzabal Ugarte, W. da Silva
Náhradníci: M. Moyà Rumbo, A. Muñoz Capellán, R. Le Normand, A. Guevara Lajo, A. Januzaj, A. Barrenetxea Muguruza, A. Isak
logo SD Eibar: (José Luis Mendilibar Etxebarria) Základní sestava (4-2-3-1): M. Dmitrović, I. Ramis Barrios, J. Valdés Díaz, P. Rodrigues de Oliveira, F. Orellana Valenzuela, G. Escalante, P. De Blasis, P. Diop, P. Sánchez Gil, T. Inui, C. Días Barbosa de Oliveira
Náhradníci: Y. Rodríguez Oterino, P. Bigas Rigo, R. Correa Silva, E. Expósito Jaén, E. García Martínez, E. González Casín, S. Enrich Ametller