Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / SD Eibar - Sevilla (reportáž)

SD Eibar

3:2

(0:2)

Sevilla

Rozhodčí: Pablo González Fuertes Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa Diváci: 5,434 (77%)

Sevilla bude asi ještě dlouho hledat vysvětlení, jak mohla prohrát utkání, které měla na Ipurue po prvním poločase v kapse. Eibar po skvělé otočce zvítězil 3-2.

Úvodních 45 minut totiž hosté pohodlně ovládli 2-0. Joan Jordán vyslal do úniku Ocampose, jenž mezi nohama Dmitroviće otevřel skóre. Munir následně orazítkoval brankovou konstrukci, Óliver Torres už ale po pasu Ocampose vedení hostů zdvojnásobil. Eibar se nedostal k ničemu.

Po změně stran se však role zcela otočila. Sevilla byla až příliš pasivní a Eibar vycítil šanci, za kterou šel s veškerým odhodláním. Faul Koundého na Orellanu znamenal penaltu a sám postižený se z puntíku nemýlil. Společná chyba Vaclíka a Diega Carlose, která vznikla kvůli komunikačnímu šumu a skončila vzájemnou srážkou, přihrála snadnou vyrovnávají trefu Pedru Leónovi. Domácí byli v euforii, kterou z přímého kopu ještě podpořil vítězným gólem Cote. Opařená Sevilla se už na nic nezmohla a prohrála podruhé v řadě.

logo SD Eibar: (José Luis Mendilibar Etxebarria) Základní sestava (4-2-3-1): M. Dmitrović, A. Arbilla Zabala, I. Ramis Barrios, J. Valdés Díaz, P. Rodrigues de Oliveira, E. Expósito Jaén, F. Orellana Valenzuela, P. Diop, P. Sánchez Gil, T. Inui, E. González Casín
Náhradníci: Y. Rodríguez Oterino, P. Bigas Rigo, G. Escalante, P. De Blasis, S. Álvarez Díaz, C. Días Barbosa de Oliveira, E. García Martínez
logo Sevilla: (Julen Lopetegui Argote) Základní sestava (4-3-3): T. Vaclík, D. Martins Carriço, D. Santos Silva, S. Escudero Palomo, É. Banega, F. Reges, J. Jordán Moreno, J. Navas González, L. Ocampos, Ó. Torres Muñoz, M. El Haddadi Mohamed
Náhradníci: Y. Bounou, J. Koundé, A. Pozo Pozo, M. Mesquita Lopes, N. Gudelj, J. Hernández Balcázar, L. de Jong