Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Sevilla - Atlético Madrid (reportáž)

Sevilla - Atlético Madrid, 02.11.19 (reportáž)

02.11.19 18:30 Základní část - 12. kolo

Sevilla

1:1

(1:0)

Atlético Madrid

Rozhodčí: José Luis González González Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Diváci: 39,957 (88%)

Šlágr sobotního programu dvanáctého ligového kola mezi Sevillou a Atléticem skončil nerozhodně. Klíčovou roli sehrál v utkání Tomáš Vaclík.

První poločas mnoho zajímavého nenabídl. Bojovalo se o střed pole a na každého z brankářů šla jediná střela. Zatímco Vaclík tu hostů zlikvidoval, Oblak byl po hlavičce Frana Vázqueze po standardní situaci bezmocný. Sevilla šla do šaten za vedení 1-0.

Druhá půle už byla výrazně atraktivnější, zprvu zejména zásluhou Atlética, které se hnalo za vyrovnáním. To Diega Costy ještě neplatilo kvůli ofsajdu, o chvíli později téměř identická situace zakončená tentokrát hlavou Moratovou už gól Los Colchoneros znamenala. Sevilla odpověděla hlavičkou De Jonga těsně mimo. V 73. minutě našel videorozhodčí faul Gudelje na Kokeho na hranici velkého vápna a byl nařízen poněkud sporný pokutový kop. Vaclík střelu Diega Costy z puntíku vychytal, stejně tak nebezpečnou dorážku Kokeho a vysloužil si potlesk zaplněných tribun. V závěru se domácí snažili strhnout vedení na svou stranu, což se jim nepovedlo. Naopak museli trnout v nastavení, kdy skrumáž na brankové čáře málem skončila balónem v brance. Sevilla remizovala s Atléticem 1-1.

logo Sevilla: (Julen Lopetegui Argote) Základní sestava (4-3-3): T. Vaclík, D. Santos Silva, J. Koundé, S. Reguilón Rodríguez, É. Banega, F. Vázquez, J. Navas González, L. Ocampos, N. Gudelj, Ó. Torres Muñoz, L. de Jong
Náhradníci: Y. Bounou, A. Pozo Pozo, J. Jordán Moreno, M. Mesquita Lopes, J. Hernández Balcázar, M. Agudo Durán, M. Dabour
logo Atlético Madrid: (Diego Pablo Simeone) Základní sestava (4-4-2): J. Oblak, F. de Almeida Monteiro, K. Trippier, M. Hermoso Canseco, R. Lodi dos Santos, J. Resurrección Merodio, S. Ñíguez, T. Lemar, T. Partey, Á. Correa, Á. Morata Martín
Náhradníci: A. Adán Garrido, R. Riquelme Reche, S. Arias Naranjo, H. Herrera López, M. Llorente Moreno, V. Machín Pérez, D. da Silva Costa