Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Valencia - Villarreal (reportáž)

Valencia - Villarreal, 30.11.19 (reportáž)

30.11.19 21:00 Základní část - 15. kolo

Valencia

2:1

(0:0)

Villarreal

Rozhodčí: César Soto Grado Stadion: Estadio de Mestalla Diváci: 38,521 (71%)

Villarreal se na Mestalle v závěru tlačil za vyrovnáním, kterého ale nedokázal docílit. Skalp místního soka v sobotním derby připadl Valencii.

Vše mohlo být jinak, kdyby Gerard Moreno v prvním poločase proměnil pokutový kop. Jenže jeho střelu skvěle zastavil Cillessen a určil, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu.

Koření fotbalu nechybělo druhému poločasu. Rodrigo si šikovným zpracováním centru obhodil brankáře a zavěsil do opuštěné branky. André Anguissa rychle vrátil Villarreal do hry, poslední gólové slovo však patřilo Netopýrům. Wassův míč do vápna propadl až k Ferranovi, jenž v 70. minutě obnovil vedení domácích. Od té doby se Valencia soustředila zejména na obranu, a přestože chvílemi trpěla, stav 2-1 se jí povedlo udržet až do závěrečného hvizdu.

logo Valencia: (Albert Celades López) Základní sestava (4-4-2): J. Cillessen, E. Mangala, G. de Abreu, J. Gayá Peña, C. Soler Barragán, D. Parejo Muñoz, D. Wass, F. Coquelin, F. Torres García, M. Gómez González, R. Moreno Machado
Náhradníci: J. Doménech Sánchez, J. Jiménez García, T. Rendall Correia, V. Esquerdo Santas, K. Gameiro, M. Vallejo Galván, R. Sobrino Pozuelo
logo Villarreal: (Javier Calleja Revilla) Základní sestava (4-1-4-1): S. Asenjo Andrés, M. Pérez Martínez, P. Francisco Torres, R. Albiol Tortajada, X. Quintillà Guasch, A. Zambo Anguissa, M. Gómez Bordonado, M. Morlanes Ariño, M. Trigueros Muñoz, G. Moreno Balaguero, K. Toko Ekambi
Náhradníci: A. Fernández Moreno, J. Funes Mori, J. Ontiveros Parra, R. Peña Jiménez, S. Cáseres, S. Chukwueze, C. Bacca Ahumada