Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Valencia - Getafe (reportáž)

Valencia

3:3

(3:1)

Getafe

Rozhodčí: José Luis Munuera Montero Stadion: Estadio de Mestalla Diváci: 37,814 (70%)

Valencia a Getafe sehrály na Mestalle jeden z těch zápasů, kterým nechybí vůbec nic a které by mohly trvat věčně. Bohužel, i takové mače trvají jen 90 minut a po nich svítil na ukazateli skóre stav 3-3.

Už ve druhé minutě zaskočil Valencii Mata, k němuž propadl balón po střele Cucurelly a zblízka měl snadnou úlohu. Chvíle Valencie přišly po odehrané půlhodině, během devíti minut vsítili Netopýři tři branky. Maxi Gómez akrobaticky vyrovnal, aby o chvíli později hlavou po rohovém kopu strhl vedení na stranu hostitele. Kang-in Lee po pasu Rodriga zvýšil už na 3-1.

Zdálo se, že Valencia vystoupí z krize, ale místo toho do ní ještě hlouběji zabředla. Getafe totiž stačily dvě minuty mezi 68. a 70., aby dvěma slepenými góly napsalo další kapitolu strhujícího střetnutí. Autory gólů byli Jason a Ángel.

V předposlední minutě nastal kontroverzní okamžik. Cucurelly možná na brankové čáře lízl míč rukou, rozhodčí však ani po konzultaci s kolegou u videa provinění nenašel, Valencia se dožadovala penalty marně. V poslední akci utkání poslal Mata míč za záda Jaumeho, radovat se nemohl, protože tak učinil z nedovoleného postavení.

logo Valencia: (Albert Celades López) Základní sestava (4-4-2): J. Doménech Sánchez, G. de Abreu, J. Costa Jordá, M. Diakhaby, T. Rendall Correia, D. Parejo Muñoz, F. Coquelin, G. Kondogbia, K. Lee, K. Gameiro, R. Moreno Machado
Náhradníci: J. Cillessen, E. Garay, D. Cheryshev, D. Wass, F. Torres García, G. Ganchinho Guedes, M. Gómez González
logo Getafe: (José Bordalás Jiménez) Základní sestava (4-4-2): D. Soria Solís, A. Nyom, D. Dakonam Ortega, D. Suárez Suárez, L. Cabrera Sasía, M. Cucurella Saseta, M. Arambarri Rosa, N. Maksimović, D. Remeseiro Salgueiro, J. Mata Arnaiz, J. Molina Vidal
Náhradníci: L. Chichizola, B. González Cabrera, D. Timor Copoví, F. Fajr, F. Portillo Soler, R. Nunes do Nascimento, Á. Rodríguez Díaz