Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Villarreal - Levante (reportáž)

Villarreal

2:1

(1:0)

Levante

Rozhodčí: Mario Melero López Stadion: Estadio de la Cerámica Diváci: 17,269 (73%)

Villarreal předvedl, že se s ním musí počítat v boji o Evropu. Po výhře 2-1 nad Levante se Žlutá ponorka přiblížila pozicím pro Ligu mistrů na pouhé dva body.

Levante začalo velkým tlakem a během několika úvodních minut kopalo čtyři rohové kopy, jenže fotbal se hraje na góly a ten na druhé straně přízemní střelou vsítil Gerard Moreno.

V 56. minutě přišli na řadu hosté. Přihrávka na malé vápno propadla až k Mayoralovi, jemuž stačilo nastavit nohu. Výsledek 1-1 měl jepičí život, protože Villarreal o pět minut později podruhé a definitivně strhl vedení na svou stranu. Z hranice velkého vápna zamířil přesně k tyči Moi Gómez, čímž určil konečný stav valencijského derby.

logo Villarreal: (Javier Calleja Revilla) Základní sestava (4-2-3-1): S. Asenjo Andrés, J. Funes Mori, M. Pérez Martínez, R. Albiol Tortajada, M. Gómez Bordonado, M. Trigueros Muñoz, R. Peña Jiménez, S. Cazorla González, V. Iborra de la Fuente, F. Alcácer García, G. Moreno Balaguero
Náhradníci: A. Fernández Moreno, P. Francisco Torres, X. Quintillà Guasch, A. Zambo Anguissa, J. Ontiveros Parra, S. Chukwueze, C. Bacca Ahumada
logo Levante: (Francisco José López Fernández) Základní sestava (4-4-2): A. Fernández Abarisketa, C. Clerc Martínez, J. Miramón Santagertrudis, R. Nunes Vezo, S. Postigo Redondo, E. Bardhi, J. Gómez Campaña, N. Vukčević, R. Rochina Naixes, B. Mayoral Moya, R. Martí Salvador
Náhradníci: J. Ruiz Ojeda, A. García Aranda, B. González Cabrera, J. Andújar Moreno, J. Morales Nogales, P. Martínez Andrés, S. León Limones