Shrnutí 24. kola Primera División

Diego Simeone (© marca.es)

Druhá Barcelona zdolala třetí Getafe a snížila náskok Realu Madrid na jediný bod, protože Bílý balet jen remizoval se Celtou. Utkání mezi Valencií a Atléticem nezklamalo a skončilo remízou, Mallorca porazila Alavés.

Villarreal udolal Levante, Granada Valladolid.

Sevilla remizovala s Espanyolem, Leganés s Betisem. Athletic doma padl s Osasunou.

Utkání Eibar - Real Sociedad bylo odloženo na neurčito.

14.02.20 20:00 Valencia 2:2 Atlético Madrid
Branky: 40. G. de Abreu , 59. G. Kondogbia  – 15. M. Llorente Moreno , 43. T. Partey

Mestalla byla svědkem zápasu mezi dvěma adepty na miliony z Ligy mistrů a kvalita střetnutí tomu odpovídala. Zábavných 90 minut skončilo dělbou bodů mezi Valencií a Atléticem po remíze 2-2.

Přestože gól nedal, nejlepším hráčem zápasu byl Ferran, jehož pozice ve Valencii je čím dál silnější. A zaslouženě, protože jde o obrovský talent. Ani Ferran však nezabránil rychlému vedení hostů, za které se trefil Llorente. Na další branku se čekalo do závěru půle. Po rohu vyrovnal Gabriel, jenže vzápětí vrátil Atléticu náskok Thomas Partey.

Po hodině hry znovu udeřila Valencia po standardní situaci. Parejův volný kop zužitkoval Kondogbia, aniž by možná sam věděl, jak se mu to v krkolomné pozici povedlo. Závěrečná půlhodina nabídla šance na obou stranách, avšak už bez gólové tečky. Valencia a Atlético se zaslouženě o body podělily.

15.02.20 12:00 Mallorca 1:0 Deportivo Alavés
Branky: 63. J. Hernández Suárez

Nad Mallorcou vyšlo slunce, a to po vítězství ostrovanů nad Alavésem, které jim vlije novou energii do žil v boji o setrvání mezi nejlepší dvacítkou španělských mužstev.

Mallorca mohla přerušit více než třízápasovou sérii bez vstřelené branky už po půlhodině, jenže Salva Sevilla penaltu za ruku neproměnil, blýskl se Pacheco. Hned vzápětí si na opačné straně málem vstřelil Baba vlastní branku.

Ve druhé půli patřila první šance Alavésu, Lucas Péreze v tutovce nezvykle zklamal. Litovat mohl nedlouho poté, kdy zaznamenal jedinou branku utkání Cucho Hernández. Mallorca má tři body, které mohou mít cenu zlata.

15.02.20 15:00 FC Barcelona 2:1 Getafe
Branky: 33. A. Griezmann , 39. S. Roberto Carnicer  – 66. Á. Rodríguez Díaz

Barcelona se minimálně do neděle bodově srovnala s vedoucím Realem Madrid, a to když na Camp Nou v souboji se třetím Getafe vyhrála 2-1.

Hosté začali dobře a dokonce dostali míč do sítě, avšak branka nebyla uznána. To jako by pomohlo Barceloně. Griezmann po skvělém pasu Messiho technicky přehodil brankáře a domácí vedli. V rychlém sledu přišla druhá trefa, tentokrát byl autorem Sergi Roberto.

Zápas se zdál rozhodnutý, avšak Getafe ukázalo bojovného ducha. Ángel v 66. minutě korigoval a vyrovnání zabránil jen skvělý zákrok Ter Stegena na brankové čáře. Závěr už Barcelona zvládla zkušeně a souseda v tabulce udolala poměrem 2-1.

15.02.20 17:30 Villarreal 2:1 Levante
Branky: 9. G. Moreno Balaguero , 61. M. Gómez Bordonado  – 56. B. Mayoral Moya

Villarreal předvedl, že se s ním musí počítat v boji o Evropu. Po výhře 2-1 nad Levante se Žlutá ponorka přiblížila pozicím pro Ligu mistrů na pouhé dva body.

Levante začalo velkým tlakem a během několika úvodních minut kopalo čtyři rohové kopy, jenže fotbal se hraje na góly a ten na druhé straně přízemní střelou vsítil Gerard Moreno.

V 56. minutě přišli na řadu hosté. Přihrávka na malé vápno propadla až k Mayoralovi, jemuž stačilo nastavit nohu. Výsledek 1-1 měl jepičí život, protože Villarreal o pět minut později podruhé a definitivně strhl vedení na svou stranu. Z hranice velkého vápna zamířil přesně k tyči Moi Gómez, čímž určil konečný stav valencijského derby.

15.02.20 20:00 Granada 2:1 Real Valladolid
Branky: 81. J. Rodríguez Díaz , 90. C. Fernández Luna  – 56. S. Guardiola Navarro

Ani záblesk geniality Sergi Guardioly nestačil na odhodlání Granady. Andalusané díky brance ze šesté minuty nastaveného času slaví tři body nad Valladolidem.

Na úvodní gól večera se muselo čekat až do 56. minuty, avšak Guardiolova branka stála za to. Útočník Pucely si téměř od rohového praporku všiml špatného postavení brankáře Granady a zaskočil ho přímou střelou na branku, po které se míč se od obou tyčí odrazil za čáru. Guardiola dokonale proměnil myšlenku ve skutečnost.

Ale tato Granada se nikdy nevzdá. Poznali to soupeři v Copě a poznal to i Valladolid. Deset minut před závěrečným hvizdem vyrovnal Puertas, a když už se připravovaly body na rozporcování na dvě stejné části, obtočil se Carlos Fernández nádherně kolem Olivase a zakončil mimo dosah Ruie Silvy. Granada po pohledném druhém poločase přetlačila Valladolid 2-1.

16.02.20 11:00 Sevilla 2:2 Espanyol
Branky: 15. L. Ocampos , 80. J. Fernández Sáez de la Torre  – 35. A. Embarba Blázquez , 50. L. Wu

Sevilla má problém a Julen Lopetegui se ho zatím marně snaží vyřešit. Další domácí ztrátu zaznamenali Andalusané proti poslednímu Espanyolu, s nímž si rozdělili po bodu.

Přitom Sevilla začala lépe a po čtvrthodině proměnil Susův centr hlavou v první gól Ocampos. Espanyol vyrovnal po nečekaném přímém kopu, kdy Embarba poslal balón do sítě pod nadskakující zdí. Šlo však o kontroverzní moment, neboť rozhodčí Cordero Vega původně faul neodpískal, učinil až poté, co na videu souboj zkontroloval, zdali neměl být obránce Sevilly Sergi Gómez vyloučen.

Krátce po změně stran se zjevil sám před Vaclíkem Wu Lei a Espanyol rázem vedl. Komplikaci znamenalo pro hosty vyloučení Víctora Sáncheze, které potrestal čtvrtým gólem odpoledne Suso - 2-2. Závěrečný tlak domácích byl křečovitý, na kýžený rozhodující zásah nedosáhli.

16.02.20 13:00 Leganés 0:0 Real Betis

Po konečném hvizdu na stadionu Butarque nebyl spokojený vůbec nic. Bezgólová remíza neřeší nic pro Leganés ani pro Betis a fanoušci se nudili.

Leganés nevyužil další možnost, aby se vynořil ze sestupových vod, Betis promarnil příležitost opět se o něco přiblížit pohárům. To se mu povede jen přes vítězství, níkoliv remízy.

Podprůměrné utkání bez energie ožilo až v nastaveném čase, kdy byl vyloučen Borja Iglesias za strčení do jednoho z členů realizačního týmu Leganésu. Zbývajících pár desítek vteřin bylo nervózních, jako by si obě strany uvědomily, že bod pro ně nic neřeší. Na snahu o lepší výsledek ale nezbyl čas.

16.02.20 17:30 Athletic Club 0:1 Osasuna
Branky: 29. O. Sanjurjo Mate

Čekání Athleticu na ligovou výhru se protáhlo už na devět kol. Baskičtí Lvi se doma muselo poklonit před Osasunou, která bere body díky brance Oiera.

Athletic zdá se vše podřídil úspěchu v Copě, kde má nakročeno do finále, jenže v lize se kvůli tomu může dostat do problémů. Řada nedostatků je na hře Garitanova výběru jasně patrná a Osasuna je využila.

Stačil jí k tomu jediný gól Oiera po půlhodině a pomoc brankové konstrukce, která se domácím dvakrát postavila do cesty. Svým dílem přispěl v závěru i brankář Herrera proti šanci Capy.

16.02.20 20:00 Real Madrid 2:2 Celta de Vigo
Branky: 52. T. Kroos , 65. S. Ramos García (z pen.) – 7. F. Smolov , 85. S. Mina Lorenzo

Celta Vigo byla překvapivě tím, kdo zastavil vítěznou šňůru Realu Madrid, a to dokonce na Bernabéu. Hosté si odvážejí cenný bod po remíze 2-2.

Vykročili k němu velmi rychle, už v osmé minutě si Smolov skvěle zpracoval míč a sám před Courtoisem zachoval chladnou hlavu. Real Madrid měl tlak, ale ne velké šance. Bale byl vyrovnání nejblíže, vážnější situaci ovšem musel řešit v závěru půle Courtois, kdy vytáhl hlavičku Murilla.

Favorit přidal po změně stran a skóre poměrně rychle otočil. Nejprve vyrovnal Kroos, aby následně Rubén Blanco zbytečně poslal k zemi Hazarda. Nařízenou penaltu proměnil Sergio Ramos. Real Madrid měl zápas, kde ho potřeboval, přesto mu v závěru nečekaně vyklouzl z rukou. To když Denis Suárez narýsoval dokonalou přihrávku mezi obránce a Santi Mina vyrovnal. Benzema ještě mohl vrátit Realu Madrid vedení, z malého vápna přestřelil. Náskok Realu Madrid na druhou Barcelonu se snížil na jediný bod.

10.03.20 19:00 SD Eibar 1:2 Real Sociedad
Branky: 90. C. Días Barbosa de Oliveira (z pen.) – 16. M. Oyarzabal Ugarte (z pen.), 75. W. da Silva