Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / FC Barcelona - Real Betis (reportáž)

FC Barcelona - Real Betis, 11.11.18 (reportáž)

11.11.18 15:15 Základní část - 12. kolo

FC Barcelona

3:4

(0:2)

Real Betis

Rozhodčí: Antonio Miguel Mateu Lahoz Stadion: Spotify Camp Nou Diváci: 83,174 (84%)

Barcelona nedokázala navázat na poslední dobré výsledky a doplatila na letos již po několikáté nadměrně chybující obranu. S Betisem doma padla 3-4.

Jestliže výsledek je pro Katalánce bolestivý, možná ještě horší byl způsob, jakým k němu došlo. Betis totiž zvítězil zaslouženě, když dokázal využít velmi slabého výkonu domácí defenzivy. Zejména první poločas patřil jasně Andalusanům, což dokázaly góly Firpa a Joaquína, při nichž si počínali ve vápně lépe a důrazněji než jejich protihráče.

Prvních dvacet minut druhého poločasu nabídlo nejlepší Barcelonu. Před Pauem začalo být hodně rušno. Několik šancí ještě Betis přežil, zbytečný faul Tella na Jordi Albu už ale skončil nařízenou penaltou, kterou proměnil Messi. Betis po střele Lo Celsa a chybě Ter Stegena znovu vedl o dva zásahy, Barcelona se ovšem ještě jednou vrátila do zápasu, když snížil Arturo Vidal. O moment později musel Rakitić hasit brejk Betisu za cenu druhé žluté karty, hosté přesilovku využili bleskově, ve skluzu prodloužil dráhu míč do sítě Canales. V nastaveném čase už stihl Messi po přihrávce Vidala před prázdnou branku jen upravit na konečných 3-4.  Betis se může radovat z překvapivého výsledku.

logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, C. Lenglet, G. Pique, J. Alba Ramos, S. Roberto Carnicer, A. Ramos de Oliveira Melo, I. Rakitić, S. Busquets i Burgos, L. Messi, L. Suárez Díaz, Malcom
Náhradníci: J. Cillessen, N. Cabral Semedo, S. Umtiti, A. Vidal Pardo, C. Aleña Castillo, D. Suárez Fernández, M. El Haddadi Mohamed
logo Real Betis: (Enrique Setién Solar) Základní sestava (3-4-1-2): Pau López, A. Mandi, H. Firpo Adames, M. Bartra Aregall, S. da Silva Júnior, G. Lo Celso, J. Guardado Hernández, J. Sánchez Rodríguez, W. Silva de Carvalho, C. Tello Herrera, L. Morón García
Náhradníci: J. Robles Blázquez, A. Barragán Fernández, Z. Feddal, S. Canales Madrazo, T. Inui, A. Sanabria Ayala, S. León Limones