Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Athletic Club - Rayo Vallecano (reportáž)

Athletic Club - Rayo Vallecano, 14.04.19 (reportáž)

14.04.19 15:00 Základní část - 32. kolo

Athletic Club

3:2

(1:1)

Rayo Vallecano

Rozhodčí: Juan Martínez Munuera Stadion: San Mamés Barria Diváci: 38,732 (73%)

Skvělé utkání mezi Athleticem a Rayem na San Mamés přineslo šance, góly, kontroverzi a vítězství, které znovu posílilo pozici Lvů v boji o Evropu, zatímco Rayo utrpělo další ránu v boji o přežití.

Hned z první standardní situace ze druhé minuty otevřel tečovanou střelou skóre Williams. Následně byla domácím dopřána výhoda pokutového kopu, sám faulovaný Raúl García ale neproměnil. V poslední minutě poločasu propadl centr až k Álexi Morenovi, jenž střelou na zadní tyč vyrovnal.

Krátce po návratu ze šaten přišly rozhodující chvíle. Williams svým druhým gólem vrátil Athleticu vedení a minutu na to byl vyloučen po druhé žluté kartě Advíncula. Když Raúl García přízemní ranou zvýšil na 3-1, bylo hotovo. Nic na tom nezměnila ani trefa De Tomáse pět minut před koncem. Athletic vedení uhájil a slaví důležitou výhru.

logo Athletic Club: (Gaizka Garitano Aguirre) Základní sestava (4-2-3-1): I. Herrerín Buisán, Í. Martínez Berridi, Ó. de Marcos Arana, Y. Álvarez López, Y. Berchiche Izeta, B. Etxebarria Urkiaga, D. García Carrillo, I. Córdoba Kerejeta, R. García Escudero, I. Muniain Goñi, I. Williams Arthuer
Náhradníci: U. Simón Mendibil, Í. Lekue Martínez, U. Núñez Gestoso, Susaeta, U. López Cabrera, A. Aduriz Zubeldia, K. Kodro
logo Rayo Vallecano: (Francisco Jémez Martín) Základní sestava (4-2-3-1): A. García Cabrera, A. Ba, Jordi Amat, L. Advíncula Castrillón, R. Román Triguero, A. Moreno Lopera, Álvaro Medrán, J. Pozo la Rosa, M. Suárez Mata, R. de Tomás Gómez, T. Dias Correia
Náhradníci: S. Dimitrievski, E. Velázquez Maldonado, Á. García Rivera, S. Comesaña Veiga, U. Agbo, A. Embarba Blázquez, F. Di Santo