Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Valencia - Levante (reportáž)

Valencia

3:1

(1:0)

Levante

Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco Stadion: Estadio de Mestalla Diváci: 42,120 (78%)

Valencia vedená skvělým Guedesem nedala Levante šanci a stala se vítězem derby přesvědčivě 3-1.

Mnoho fanoušků ještě neusedlo na své místo na tribuně a Valencia už vedla. Ve druhé minutě zahrál Guedes, jenž nastoupil na pozici podhrota, kde si mohl užívat volnosti a byl doslova bolehlavem hostující obrany, standardní situaci přímo na Santi Minu a domácí se radovali.

Valencia měla navrch, přesto přišel v 56. minutě první a poslední zádrhel v podobě vlastní branky Solera. Rozpaky měly na Mestalle jepičí život, křížná rána Guedese o pár desítek vteřin později znovu strhla vedení na stranu Netopýrů. V rychlém sledu se podruhé prosadil Mina a uzavřel gólový účet večera. Valencia si napravila reputaci po prohře ve Vallecas, naopak problémy Levante se každým kolem prohlubují...

logo Valencia: (Marcelino García Toral) Základní sestava (4-4-2): N. Murara Neto, C. Piccini, E. Garay, G. de Abreu, J. Gayá Peña, C. Soler Barragán, D. Cheryshev, D. Parejo Muñoz, D. Wass, G. Ganchinho Guedes, S. Mina Lorenzo
Náhradníci: C. Rivero Sabater, A. Latorre Grueso, M. Diakhaby, F. Coquelin, K. Lee, K. Gameiro, R. Sobrino Pozuelo
logo Levante: (Francisco José López Fernández) Základní sestava (3-1-4-2): A. Fernández Abarisketa, A. Luna Rodríguez, E. Cabaco Almada, J. Andújar Moreno, R. Nunes Vezo, R. Suárez Pier, J. Gómez Campaña, J. Morales Nogales, R. Rochina Naixes, D. Remeseiro Salgueiro, R. Martí Salvador
Náhradníci: O. Olazábal Paredes, P. López Muñoz, E. Bardhi, N. Vukčević, B. Mayoral Moya, M. Simon, R. Dwamena