Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Huesca - Valencia (reportáž)

Huesca

2:6

(0:5)

Valencia

Rozhodčí: Carlos del Cerro Grande Stadion: Estadio El Alcoraz Diváci: 6,378 (116%)

Huesca propadla beznaději až příliš brzo a přejel ji vlak jménem Valencia. Netopýři poslali šestigólovým přídělem Huescu do druhé ligy a sami si vylepšili pozici ve snaze skončit na čtvrtém místě.

Hráči Huescy jako by rezignovali na záchranu už před výkopem. Na jejich branku se valil jeden bolestivý útok za druhým a všechny končily gólem v síti. Už po prvním poločase vedla Valencia 5-0. Wass zakončil svůj únik přesnou střelou, stejně tak Rodrigo a nemýlil se z dobré pozice ani Santi Mina. Stejný fotbalista zvýšil snadným doklepnutím už na 4-0 z pohledu hostů a před pauzou pečetil manitu vlastní gól Etxeity.

Ve druhých 45 minutách ubrala Valencia na tempu a přidala už jen jeden gól, a to po krásné akci, kterou načal dloubáček za obranu z kopačky Ferrana. Melero a Gallar alespoň částečně zmírnili hrozivé skóre na konečných 2-6. Huesca se La Ligou loučí po jediné sezóně.

logo Huesca: (Francisco Javier Rodríguez Vílchez) Základní sestava (4-3-3): R. Santamaría Cipriain, J. Galán Gil, M. Mantovani, X. Etxeita Gorritxategi, C. Rivera Hernández, D. Ferreiro Quiroga, D. Musto, M. Gómez Bordonado, E. Gallego Puigsech, J. Hernández Suárez, L. Ávila
      Náhradníci: A. Jovanović, A. Diéguez Grande, L. Correia Pinto, G. Melero Manzanares, J. Añor Acosta, Juanjo Camacho, A. Gallar Falguera
      logo Valencia: (Marcelino García Toral) Základní sestava (4-4-2): N. Murara Neto, C. Piccini, G. de Abreu, J. Gayá Peña, M. Diakhaby, D. Parejo Muñoz, D. Wass, F. Coquelin, G. Ganchinho Guedes, R. Moreno Machado, S. Mina Lorenzo
      Náhradníci: J. Doménech Sánchez, A. Latorre Grueso, E. Garay, C. Soler Barragán, F. Torres García, K. Gameiro, R. Sobrino Pozuelo