Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Valencia - Real Sociedad (reportáž)

Valencia - Real Sociedad, 17.08.19 (reportáž)

17.08.19 19:00 Základní část - 1. kolo

Valencia

1:1

(0:0)

Real Sociedad

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano Stadion: Estadio de Mestalla Diváci: 41,846 (77%)

Valencia nevyužila možnosti dorazit soupeře za stavu 1-0 a ve 101. minutě přišla o vítězství. S Realem Sociedad se rozešla smírně 1-1.

Zatímco domácí hrozili zejména z rychlých kontrů, Real Sociedad volil pomalejší postup vpřed. Jeho nejlepší šanci měl na konci první půle Willian José, na balón však nedosáhl. Moyu vyzkoušeli Guedes či Rodrigo. Po hodině hry ale uspěl až Gameiro, jehož branku musel po čtyřminutovém zkoumání posvětit VAR.

Rodrigo měl na kopačce druhý zásah, proti se postavila tyč. V páté minutě nastavení kopala Valencia penaltu, Gameiro ovšem překopl a bylo zaděláno na drama. Francouzský útočník Valencie mohl litovat o několik minut později, kdy za ruku Coquelina dostala stejnou výhodu Erreala, záložník Netopýrů byl navíc vyloučen. Oyarzabal si vedl z puntíku podstatně lépe a zajistil hostům bod za remízu.

logo Valencia: (Marcelino García Toral) Základní sestava (4-4-2): J. Cillessen, E. Garay, G. de Abreu, J. Costa Jordá, C. Soler Barragán, D. Wass, F. Coquelin, G. Ganchinho Guedes, G. Kondogbia, K. Gameiro, R. Moreno Machado
        Náhradníci: J. Doménech Sánchez, C. Piccini, M. Diakhaby, D. Cheryshev, F. Torres García, M. Gómez González, M. Vallejo Galván
        logo Real Sociedad: (Imanol Alguacil Barrenetxea) Základní sestava (4-3-3): M. Moyà Rumbo, A. Muñoz Capellán, J. Zaldúa Bengoetxea, R. Le Normand, A. Illarramendi Andonegi, A. Januzaj, I. Zubeldía Elorza, M. Merino Zazón, M. Ødegaard, M. Oyarzabal Ugarte, W. da Silva
        Náhradníci: A. Remiro Gargallo, K. Rodrigues, A. Guevara Lajo, D. Zurutuza Veillet, A. Isak