Sevilla první osmifinále Ligy mistrů nezvládla, doma prohrála s Borussií Dortmund

Útočník Haaland (© marca.es)

Sevilla v atraktivním utkání osmifinále Ligy mistrů prohrála s Borussií Dortmund 2-3.

Hosté zadělali na Pizjuánu na svůj triumf už v prvním poločase, ve kterém vstřelili všechny své branky, zatímco domácí se prosadili jen jednou.

Byla to právě Sevilla, kdo šel zásluhou povedené akce Susa do vedení už v sedmé minutě, Dortmund však ještě před naplněním půlhodiny skóre otočil. Dahoud a Haaland překonali Bona.

Těsně před odchodem do šaten přidal další zásah Haaland po rychlém kontru a Borussia dvougólový náskok hlídala po většinu druhé pětačtyřidetiminutovky. V 84. minutě však vykřesal naději Luuk de Jong.

Do odvety v Německu jde přesto ve výrazně lepší pozici Borussia Dortmund, které bude stačit k postupu do dalšího kola remíza.