Shrnutí 29. kola Primera División

Hráči Betisu s trenérem Rubim (© marca.es)

Barcelona zvládla souboj s Leganésem, Real Madrid kontroval výhrou nad Valencií.

Oba sevillské celky remizovaly - Sevilla na půdě Levante, Betis doma s Granadou.

Remíza se zrodila i v utkání Getafe - Espanyol, Villarreal udolal Mallorcu.

Mezi Valladolidem a Celtou gól nepadl, Eibar remizoval s Athleticem a Osasuna utrpěla debakl od Atlética. Alavés si vyšlápl na Real Sociedad.

15.06.20 19:30 Levante 1:1 Sevilla
Branky: 87. D. Santos Silva (vlastní) – 46. L. de Jong

Sevilla podeváté v sezóně inkasovala v poslední pětiminutovce a i tentokrát ji to stálo důležité body. Na Ciutat jen remizovala s Levante 1-1.

Svěřenci Julena Lopeteguiho tak nevyužili možnost pevně se usadit na třetím místě tabulky a budou čekat na výsledky konkurentů. Přitom ve Valencii šli do vedení krátce po začátku druhého poločasu, když se prosadil De Jong.

Koundé následně zabránil gólu na brankové čáře, avšak hosté se z varování nepoučili. Vaclík jen vyrazil míč do Diega Carlose, od něhož se odrazil do sítě. Levante ožilo a mělo ve vápně Sevilly ještě několik nebezpečných situacích, Vaclík ale znovu neinkasoval.

15.06.20 22:00 Real Betis 2:2 Granada
Branky: 85. S. Canales Madrazo (z pen.), 88. C. Tello Herrera  – 29. C. Fernández Luna , 90. R. Soldado Rillo

Zajímavé andaluské derby mezi Betisem a Granadou skončilo dělbou bodů, která má větší cenu pro hostující celek. Pozice trenéra Betisu Rubiho zůstává nejistá.

Ideálně vypracování brejk Granady z 29. minuty přinesl úvodní gól večera, mezi nohy Joela ho zakončil ve formě hrající Carlos Fernández. Na další branky se muselo čekat další desítky minut, ale čekání se vyplatilo.

Canales z penalty v 85. minutě a Tello o tři minuty později dokonali z pohledu domácích zvrat, Granada se ovšem nevzdala a měla poslední slovo. Po rohovém kopu propadl míč k Soldadovi na druhé tyči a zkušený útočník ho z první poslal přesně k tyči, čímž určil konečné skóre na 2-2.

16.06.20 19:30 Getafe 0:0 Espanyol

Getafe jako by zůstalo zapauzováno, po návratu La Ligy po pandemii koronaviru nedokázalo ani napodruhé zvítězit. S Espanyolem berou Azulones jen bod.

A to i přes fakt, že téměř celé utkání hráli v početní výhodě. Po čtvrthodině byl totiž vyloučen Bernardo a Espanyol stál před těžkým úkolem. Chopil se ho skvěle, pozorně bránil a občas dokázal vystrčit i ofenzivní růžky.

Getafe mělo logicky převahu, jenže když už se dostalo do zakončení, nebylo přesné. Proto obranný val hostů nedokázalo ani jednou pokořit.

16.06.20 19:30 Villarreal 1:0 Mallorca
Branky: 16. C. Bacca Ahumada

Hodně se Villarreal nadřel, aby udolal nováčka z Mallorcy. Nakonec mu k tomu stačil jediný gól Baccy a pořádná porce štěstí.

Ač jsou ostrované v sestupovém pásmu, na Estadio de la Cerámica drželi s favoritem krok. Výsledkově jen do 16. minuty, kdy zužitkoval Chukwuezeho přihrávku Bacca, ale herně po celých devadesát minut.

Villarreal dvakrát zachránila branková konstrukce a fanouškům zatrnulo i při závěrečné trmě vrmě před brankou Sergia Asenja. Na těsném skóre se už nic nezměnilo.

16.06.20 22:00 FC Barcelona 2:0 Leganés
Branky: 42. A. Fati , 69. L. Messi (z pen.)

Barcelona sice nepřesvědčila, ale proti Leganésu splnila povinnost. O výhru se zasloužili góly Ansu Fati a Lionel Messi.

Na prázdném Camp Nou zahrozili jako první hosté, na brankové čáře musel hasit Lenglet a jednou zastoupila Ter Stegena tyč. Nevýrazná Barcelona v podstatě z první vážnější situace skórovala, přesně k tyči zamířil Ansu Fati.

Ve druhém poločase přidal pojistku z pokutového kopu nejlepší střelec soutěže Lionel Messi a definitivně tak potvrdil, že papírové předpoklady se naplní.

17.06.20 19:30 SD Eibar 2:2 Athletic Club
Branky: 19. E. García Martínez , 78. F. Orellana Valenzuela (z pen.) – 8. R. García Escudero (z pen.), 81. A. Villalibre Molina

Baskické derby mezi Eibarem a Athleticem skončilo dělbou bodů po výsledku 2-2. Jak se dalo čekat, šlo o intenzivních a bojovných 90 minut, jak je na Ipurue obvyklé.

Athletic šel rychle do vedení, když se z pokutového kopu trefil Raúl García. Eibar potřeboval na odpověď jen deset minut, hlavičkující Kike García měl před prázdnou brankou snadnou úlohu.

V 79. minutě se kopala penalta i na druhé straně a i tentokrát se po kopu z puntíku zavlnila síť, a to zásluhou Orellany. Tentokrát vydržel změněný stav ještě kratší dobu, jen o dvě minuty později kolenem vyrovnal Villalibre a určil tak konečný stav na 2-2.

17.06.20 19:30 Real Valladolid 0:0 Celta de Vigo

Nepříliš záživný zápas mezi Valladolidem a Celtou Vigo gól neviděl, což znamená, že se oba ohrožené týmy připisují po bodu.

Ten má větší hodnotu pro Valladolid. Nejen kvůli lepšímu tabulkovému postavení Pucely, ale zejména proto, že hosté měli na Zorrille ke gólu blíže.

Psala se 71. minuta a Celta obdržela výhodu pokutového kopu, Iago Aspas - jeden z nejlepších střelců soutěže - nečekaně zklamal, vychytal ho Masip. Opatrný závěr už vzruch nepřinesl.

17.06.20 22:00 Osasuna 0:5 Atlético Madrid
Branky: 27. J. Sequeira , 56. J. Sequeira , 79. M. Llorente Moreno , 82. Á. Morata Martín , 88. Y. Ferreira Carrasco

Atlético Madrid ukázalo svou ofenzivní tvář, na horké půdě stadionu El Sadar nadělilo bezradné Osasuně pět gólů a minimálně dočasně je na příččce, s níž je spojena vstupenka do Ligy mistrů.

Ve 27. a 56. minutě mohl zvedat ruce nad hlavu J. Félix, Atléticu zajistil pohodlné vedení. Pro portugalského mladíka jde navíc o vydatnou injekci sebevědomí, neboť až dosud si mnoho radosti v pruhovaném dresu neužil.

Nečekané ofenzivní eso Marcos Llorente, Morata a jako poslední Carrasco v posledních desetiminutovce upravili skóre do pro Osasunu ostudné podoby. Rojillos se ale tentokrát na soupeře nechytali a vysoký přídel ukazue pohodu, v jaké Atlético sehrálo těžký mač.

18.06.20 19:30 Deportivo Alavés 2:0 Real Sociedad
Branky: 56. B. Sainz Eguskiza , 90. M. Aguirregabiria Padilla

Baskické derby mezi Alavésem a Realem Sociedad skončilo překvapivým výsledkem, podstatně hůře tabulkově postavený Alavés si vyšlápl na Real Sociedad, který bojuje o Ligu mistrů.

S výkony jako dnes však Erreala na miliony pomýšlet nemůže. Alavés výbornou obranou nedovolil hostům ze San Sebastiánu prakticky nic a naopak ve druhém poločase byl sám nebezpečný.

Vše potvrdil gól Sainze, na který v šesté minutě nastavení navázal Martín. To už v době, kdy oba týmy hrály v deseti po vyloučeních Piny a Zaldúy.

18.06.20 22:00 Real Madrid 3:0 Valencia
Branky: 61. K. Benzema , 74. M. Asensio Willemsen , 86. K. Benzema

Real Madrid porazil Valencii na pohled snadno 3-0, průběh zápasu však byla daleko vyrovnanější, než výsledek napovídá.

V prvním poločase totiž Valencia nebyla horším celkem, ba naopak. Smolařem se ukázal být Rodrigo Moreno, jemuž nejprve zkazila radost tyč a později verdikt VAR, že další branka hostujícího forvarda neplatí.

Druhé dějství se už hrálo podle bílých not. Hazard potvrdil, že spolupráce s Benzemou začíná fungovat a po Francouzově gólu domácí vedli. Na 2-0 zvýšil uzdravený Marco Asensio, definitivní podobu výsledku dal exkluzivní trefou Benzema, když si pravačkou obhodil obránce a levačkou z první vymetl pavučiny v hostující svatyni. Real Madrid pokračuje ve stíhání Barcelony, Valencia znovu ztratila.