Hráči Villarrealu se radují z gólu (© marca.es)

Villarreal v prvním zápase 31. kola remizoval se Sevillou.

.

22.06.20 19:30 Villarreal 2:2 Sevilla
Branky: 18. F. Alcácer García , 45. P. Francisco Torres  – 39. S. Escudero Palomo , 63. M. El Haddadi Mohamed

Devadesát minut mezi Villarrealem a Sevillou vítěze nenašlo, až příští týdny ukáží, pro koho bude remíza 2-2 výhodnější.

První poločase nenabídl příliš vzrušujících momentů, přesto v něm padly hned tři góly. Dorážející Paco Alcácer překonal Vaclíka, ale Escudero hezkou střelou na zadní tyč krátce před půli vyrovnal. Když už se zdálo, že poločasový výsledek bude nerozhodný, udeřili v nastaveném čase znovu domácí. Proti hlavičce Paua Torrese neměl Vaclík šanci.

Po změně stran zvýšila Sevilla tempo a byla nebezpečnější, střídající Munir v 63. minutě z první znovu srovnal skóre. De Jong mohl dokonat obrat, proti jeho hlavičce se ale Sergio Asenjo vytasil se skvělým reflexivním zákrokem na brankové čáře. Villarreal si se Sevillou rozdělil po bodu.

22.06.20 22:00 Leganés 0:0 Granada

Ani větší aktivita nepomohla Leganésu k lepšímu výsledku v utkání proti Granadě, s bodem za remízu 0-0 budou spokojenější hosté.

Nepříliš záživných úvodních 45 minut o něco vylepšil obraz hry po změně stran. Nejblíže ke gólové radosti měl Guerrero, z penaltového puntíku ale nechal vyniknout Ruíe Silvu, jenž střelu z pokutového kopu vytěšnil na břevno.

Guerrero měl ještě jednu dobrou šanci, ani tentokrát ale nedokázal balón dopravit do zařízení. Proto se na gól čekalo marně.

23.06.20 19:30 Levante 0:1 Atlético Madrid
Branky: 15. B. González Cabrera (vlastní)

Na Ciutat se štěstí odklonilo od domácího Levante a naopak se usmálo na Atlético, které díky vlastní brance Bruna slaví zisk tří velmi důležitých bodů.

Při gólové akci si fotbalista Levante nechtěně srazil do vlastní sítě přihrávku Marcose Llorenteho. Hostující záložník se famózním pohybem uvolnil mezi dvěma obránci a potvrdil pohodu, ve které se v posledních týdnech nachází.

Levante sice dokázalo hrát s Atléticem vyrovnanou partii, ale když už se dostalo do šance, nedokázalo Oblaka zaměstnat. Atlético tak podruhé v řadě vyhrálo poměrem 1-0.

23.06.20 19:30 Real Valladolid 1:1 Getafe
Branky: 45. E. Ünal (z pen.) – 41. J. Mata Arnaiz

Getafe stále marně hledá ztracenou formu z doby před koronavirem, další promarněný pokus o tři body si připsalo ve Valladolidu.

Konečná remíza 1-1 vlastně nic neřeší. Vzhledem k větší aktivitě Azulones ji ale uvítají jako hůře tabulkově postavený celek domácí.

Valladolid prodloužil čekání na vítězství na čtyři mače, od poslední trojice tabulky si však drží odstup. Naopak na Getafe začínají dotírat další zájemci o Evropskou ligu a Ligu mistrů...

23.06.20 22:00 FC Barcelona 1:0 Athletic Club
Branky: 71. I. Rakitić

Barcelona se minimálně na den vrátila na první místo tabulky, proti Athleticu ji dovedl k úspěchu jediný gól Rakitiće.

Athletic nastoupil se sestavou s mnoha hráči, kteří nepatří do té obvyklé základní, ale i tak v první půli domácím dokázali zatopit, ovšem bez odrazu do skóre.

Barcelona není v ideálním rozpoložení a určité tempo našlo až ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Odpor Athleticu zlomil v 76. minutě Rakitić po pasu Messiho. Fati v nastavení orazítkoval tyč. Barcelona přetlačila Athletic 1-0, ani tentorkát ale nepřesvědčila.

24.06.20 19:30 Deportivo Alavés 0:1 Osasuna
Branky: 64. A. Latorre Grueso

V utkání mezi Alavésem a Osasunou mířila mezi tři tyče jediná střela. A protože skončila v síti, znamená to, že Osasuna zvítězila na Mendizorroze 1-0.

Statistika naznačuje, že příliš atraktivních devadesát minut se ve Vitórii neodehrávalo.

Rozhodující moment přišel v 64. minutě. Gallego nedokázal dobře zpracovat ideální pas za obranu, ale stihl za pomoci teče obránce posunout míče na Lata, jehož křížná střela znamenala pro brankáře nulovou šanci na úspěch. Alavés měl mírnou územní převahu, jenže v žádnou gólovku ji nepřetavel a musel se sklonit před Osasunou.

24.06.20 19:30 Real Sociedad 0:1 Celta de Vigo
Branky: 45. I. Aspas Juncal (z pen.)

Další zápas La Ligy, který rozhodl jediný gól, sehrály Real Sociedad a Celta Vigo. Poněkud překapivě se ze tří bodů raduje hůře tabulkově postavená Celta Vigo.

Na konci úvodního poločasu totiž Celta dostala výhodu pokutového kopu a Iago Aspas z puntíku potvrdil, že je stejně jako vloni tahounem týmu na cestě za záchranou.

Real Sociedad znovu zklamal. Baskové zdaleka nepůsobí tak svěžím dojmem jako před pauzou kvůli koronaviru a v tlačenici o evropské poháry ztrácejí půdu pod nohama. Ačkoliv si Erreala vytvořila místy silný tlak, znovu nedokázala bodovat.

24.06.20 22:00 Real Madrid 2:0 Mallorca
Branky: 19. V. Júnior , 56. S. Ramos García
25.06.20 19:30 SD Eibar 1:0 Valencia
Branky: 16. G. Kondogbia (vlastní)

Real Madrid splnil povinnost a na stadionu Alfreda Di Stéfana porazil Mallorcu 2-0. Bílý balet se vrátil na první místo tabulky.

Neměli to však domácí snadné, outsider jim cestu za třemi body hodně zkomplikoval a byl favoritovi vyrovnaným soupeřem. Jenže neměl ve svých řadách dravého mladíka Viníciuse, opět nejlepšího hráče zápasu.

Brazilec hýřil aktivitou a povedeným zakončením otevřel po dvaceti minutách skóre. O chvíli později to zkoušel podobně, tentokrát mu radost zkazilo břevno. Pojistku tak přidal až deset minut po změně stran parádním přímým kopem Sergio Ramos. Mallorca se snažila o kontaktní gól, na spolehlivého Courtoise ale recept nenašla.

25.06.20 22:00 Real Betis 1:0 Espanyol
Branky: 48. M. Bartra Aregall