Shrnutí 33. kola Primera División

Radost hráčů Atlética (© marca.es)

Barcelona jen remizovala s Atléticem Madrid, čehož využil Real Madrid výhrou nad Getafe.

Sevilla dobyla stadion Leganésu, Mallorca oživila naděje na záchranu na úkor Celty, které nadělila pět branek.

Athletic prohloubil krizi Valencie, Alavés nestačil na Granadu. Betis podlehl Villarrealu a mezi Valladolidem a Levante gól nepadl.

30.06.20 20:30 Mallorca 5:1 Celta de Vigo
Branky: 13. A. Budimir (z pen.), 27. J. Hernández Suárez , 40. A. Pozo Pozo , 52. A. Budimir , 60. S. Sevilla López  – 50. I. Aspas Juncal (z pen.)

Mallorca rázně ukázala, že se nehodlá vzdát prvoligové příšlušnosti bez boje, když na svém stadionu smetla Celtu Vigo 5-1 a snížila manko na záchranu na pět bodů.

Už po prvním poločase bylo o vítězi jasno, hodně se však bude mluvit o zákroku na Dani Rodrígueze, po kterém byla nařízena sporná penaltou. Budimir proměnil, a když na jeho trefu navázali ještě v úvodní půli Cucho a Pozo, nebylo pochyb o tom, kdo si připíše tři body, přestože Celta Vigo nebyla horším týmem. Jednou musela domácím pomoci branková konstrukce.

Iago Aspas sice hned po příchodu ze šaten z dalšího pokutového kopu snížil, jenže Mallorca zareagovala dalšíma dvěma zásahy. Trefili se Budimir a Salva Sevilla. Mallorca rozstřílela Celtu 5-1.

30.06.20 22:00 Leganés 0:3 Sevilla
Branky: 23. Ó. Torres Muñoz , 35. Ó. Torres Muñoz , 82. M. El Haddadi Mohamed

V době, kdy Sevilla začala po koronavirové pauze působit unaveným dojmem, ukázala svoji lepší tvář. Na Butarque nedala šanci Leganésu a veze body za výhru 3-0.

Ve 23. minutě přišel první gól, Óliver Torres se opřel do odraženého míče, který těsně před brankářem někdo tečoval, což usměrnilo jeho dráhu do sítě. Óliver Torres byl také autorem druhého gólu o deset minut později.

Ve druhém poločase ještě přikrášlil zasloužené vítězství Sevilly Munir přesnou střelou k tyči. Leganés čeká pád do Segundy, Sevilla se i nadále pere o miliony z Ligy mistrů.

30.06.20 23:00 FC Barcelona 2:2 Atlético Madrid
Branky: 11. D. da Silva Costa (vlastní), 50. L. Messi (z pen.) – 19. S. Ñíguez (z pen.), 62. S. Ñíguez (z pen.)

Barcelona znovu ztratila body remízou, tentokrát oloupilo obhájce titulu Atlético Madrid. Výsledek znamená pro Barcelonu další komplikaci v přetahované s Realem Madrid a možná i pro Quique Setiéna.

Budoucnost trenéra nepochybně bude středečním tématem novin, neboť bodová zaváhání Barcelony se množí. Přitom na Camp Nou šla do vedení po rohu Messiho, kdy si Diego Costa srazil míč do vlastní sítě. Stejný hráč dokonal špatnou pětiminutovku neproměněnou penaltou, k jeho štěstí se ale kop z puntíku opakoval, neboť Ter Stegen předšasně opustil brankovou čáru, i když jen o centimetry. Saúl opakovaný pokus s přehledem přetavil v gól.

Další penalta byla nařízena v 50. minutě, Messi rozvlnil síť už po 700. v kariéře. Ani tentokrát Barcelona vedení neudržela, definitivní podobu výsledku dal totiž Saúl o deset minut později. Barcelona remizovala s Atléticem 2-2.

01.07.20 20:30 Deportivo Alavés 0:2 Granada
Branky: 25. A. Cortés Heredia , 49. R. Soldado Rillo

Alavés si hraje s ohněm, prohra s Granadou pro Basky znamená, že s největší pravdědpodobností ještě budou trpět, aby si zajistili záchranu.

Naopak Granada jen potvrdila, že se jí návrat mezi elitu povedl nadmíru dobře. Zbylá kola soutěžního ročníku si Andalusané mohou užít bez tlaku.

V 26. minutě Antonín nedal brankáři šanci z dorážky, nejhezčí akci večera ale předvedli hosté krátce po začátku druhé půle, kdy parádní týmovou souhru zakončil nechytatelnou střelou Soldado. Nervózní závěr už další gól nepřinesl.

01.07.20 20:30 Valencia 0:2 Athletic Club
Branky: 13. R. García Escudero , 47. R. García Escudero

Athletic gólem v každém poločase prohloubil krizi Valencie a představil svou kandidaturu na pohárové příčky. Ty se naproti tomu vzdalují Netopýrům z Mestally.

Hostům pracovala velmi dobře defenziva a v útoku dokázali využít šance. Balón za Cillessena dostal už ve 13. minutě Raúl García, nejlepší šanci na vyrovnání měl v závěru půle Maxi Gómez, jenže zcela osamocen nepochopitelně selhal a hlavičkou poslal balón hodně mimo.

Nádherná rána Raúla Garcíi ze 47. minuty, kdy Cillessen plachtil vzduchem marně, znamenala pojistku a zároveň konečnou úpravu skóre. Bezradná Valencia dál tápe, Athletic potvrdil velmi dobrou formu a bere tři body.

01.07.20 23:00 Real Betis 0:2 Villarreal
Branky: 7. G. Moreno Balaguero (z pen.), 30. G. Moreno Balaguero

Betis neprobudila ani změna trenéra, Alexis Trujillo prohrál i druhý zápas na lavičce, tentokrát na domácí půdě s Villarrealem 0-2.

Penaltový zákrok na Baccu potrestal z puntíku Gerard Moreno a jeden z nejlepších španělských střelců přidal ještě do poločasu druhý gól. Když byl před pauzou vyloučen po dvou rychlých žlutých kartách Fekir, bylo rozhodnuto.

Oslabený Betis se nezmohl na odpor a naopak mohl v závěru znovu inkasovat, Cazorla napálil břevno. Rozjetý Villarreal má další vítězství.

01.07.20 23:00 Real Valladolid 0:0 Levante

Z gólově nepříliš bohaté středy nevystoupil ani zápas Valladolid - Levante, ve kterém se na radost z dosažené branky čekalo marně.

Dlouhé desítky minut se na stadionu José Zorrilly prakticky nic nedělo, fanoušky u televizních obrazek tak potěšila až závěrečná etapa střetnutí, která konečně přinesla šance na obou stranách.

Nejblíže ke gólu měl v sedmé minutě nastavení z pokutového kopu Enes Ünal, avšak Aitor potvrdil skvělou formu a domácího útočníka vychytal. Proto remizoval Valladolid s Levante bez branek.

02.07.20 20:30 SD Eibar 0:2 Osasuna
Branky: 6. C. Castro García , 74. C. Castro García

Fotbalisté Eibaru si musejí na definitivní potvrzení prvoligové příslušnosti i pro příští rok počkat, s Osasunou doma prohráli 0-2.

Osasuna udeřila v úvodní a konečné fázi střetnutí. Už v šesté minutě se parádním gólem z přímého kopu prezentoval Rubén García a hosté šli do vedení.

Vyrovnané střetnutí přineslo už jen jednu branku, v 74. minutě jí dosáhl opět Rubén García, jenž měl po pasu Cardony snadnou úlohu.

02.07.20 20:30 Real Sociedad 2:1 Espanyol
Branky: 56. W. da Silva , 84. A. Isak  – 10. D. López Silva

Real Sociedad se konečně dočkal prvního vítězství po koronavirové pauze, díky čemuž oživil své naděje na postup do Evropy.

Pro Espanyol porážka znamená definitivní konec reálných nadějí na záchranu v nejvyšší soutěži. Katalánci přitom v San Sebastiánu po první půli vedli zásluhou Davida Lópeze a dokázali držet favorita na uzdě.

Jenže ve druhém dějství se domácí zvedli a zaslouženě střetnutí dokázali otočit. Willian José v 56. minutě vyrovnal a v závěru dokonal obrat Isak. Real Sociedad porazil poslední Espanyol 2-1.

02.07.20 23:00 Real Madrid 1:0 Getafe
Branky: 79. S. Ramos García (z pen.)