Z Vaclíka jsou v Seville nadšení. Po devíti letech má vyřešit brankářskou otázku

Tomáš Vaclík prožívá skvělý start do angažmá v Seville. Český brankář je chválen nejen v médiích, nadšení z jeho výkonů panuje i v klubu a v řadách příznivců.
Devět startů, z toho šest s čistým kontem a pouhé čtyři inkasované góly, dva od Barcelony v Supercopě a po jednom od Raya (z penalty) a od Betisu, řada výborných zákroků. To je bilance 29letého rodáka z Ostravy po přestupu z Basileje, který je podle listu AS i jedním z favoritů na ocenění pro hráče měsíce v La Lize.
Za Sevillu vloni chytala dvojice Sergio Rico a David Soria, klub se rozhodl oba brankáře uvolnit a vložit plnou důvěru do rukou Vaclíka, jemuž kryje záda nezkušený mladík Juan Soriano. Zatím není jasné, jestli si oba gólmani práci během sezóny rozdělí, nebo jestli Vaclík bude nastupovat i v Evropské lize a Copě.
Jeho výkony jsou Seville ocěňovány o to více, že je to už devět let, co měli Nervionenses naposledy jednoznačnou jedničku, kterou podporovalo vedení, trenér i fanoušci. Byl jí Andrés Palop. Po něm se mezi třemi vystřídali kromě Rica a Sorii také Sirigu, Barbosa, Beto, Diego López či Javi Varas, jenže nikdo z nich neuspěl naplno, pokaždé se objevily pochybnosti. Vaclík stojí před možností to změnit.
Související články
-
Seville přestala fungovat obrana, varovné jsou i statistiky Vaclíka 07.10.19 15:45
-
Machín pochválil Vaclíka za výkony i přístup 29.09.18 00:00
-
Vaclík patří mezi nejvytíženější gólmany La Ligy 25.09.18 14:39
Přečtěte si také
Komentáře (13x)
Vložit komentářFabiána je škoda, že nezůstane vůbec ve Španělsku, ale tak peníze pro Betis pěkný.
Njn, pre Betis najdrahší prestup v histórii klubu... Už som tu aj písal, že jeho asi neudržia...
I tak to mají dobře poskládaný, to vypadá, že by mohli bojovat o Evropu pravidelně.
Nejdražší je pořád Denilson.
Myslel asi přestup směrem ven
Fabián je skutočne tak dobrý? Nemám nasledovaného, netuším...
Snad pokaždý, když sem ho viděl, tak hrál dobře. Podle mě je to docela škoda, že LL příde o takovej talent.
Inui a Canales zadara hodně dobrý posily, Betis bude zase kousat. Fabiána je škoda, stejně jako Jordi bych ho radši viděl ve Španělsku.
Tak ale Jordi ho chcel pravdepodobne v Girone...
Ten ať se teď soustředí na ty druhý klauny, ať buď Lengleta vykoupí nebo ať ho nechají být a přestanou to protahovat
Jeden z mála klubů, kde by si polepšil, no.
Tabulky
# | Tým | Z | B | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ![]() | FC Barcelona | 38 | 88 | ||||
2. | ![]() | Real Madrid | 38 | 78 | ||||
3. | ![]() | Atlético Madrid | 38 | 77 | ||||
4. | ![]() | Real Sociedad | 38 | 71 | ||||
5. | ![]() | Villarreal | 38 | 64 | ||||
6. | ![]() | Real Betis | 38 | 60 | ||||
… | ||||||||
19. | ![]() | Espanyol | 38 | 37 | ||||
20. | ![]() | Elche | 38 | 25 |
Primera División - statistika hráčů
1. | ![]() |
K. Benzema | 27 |
2. | ![]() |
I. Aspas Juncal | 17 |
![]() |
J. Jiménez López | 17 | |
![]() |
V. Júnior | 17 | |
5. | ![]() |
E. Ünal | 16 |
Plkátko
Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)
Jeden z mála klubů, kde by si polepšil, no.
