Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Athletic Club - Celta de Vigo (reportáž)

Athletic Club - Celta de Vigo, 12.05.19 (reportáž)

12.05.19 18:30 Základní část - 37. kolo

Athletic Club

3:1

(3:0)

Celta de Vigo

Rozhodčí: Javier Estrada Fernández Stadion: San Mamés Barria Diváci: 42,494 (80%)

Athletic nedal Celtě šanci a nepotřeboval na to ani celých 90 minut. O pohodlným triumfu totiž rozhodl už v průběhu prvního poločasu.

Po čtvrthodině udeřili domácí dvakrát v rozmezí několika desítek vteřin. Jasnou penaltu za faul na Muniaina proměnil Raúl García a stejný fotbalista o chvíli později za asistence právě Muniaina zblízka zvýšil na 2-0. Před přestávkou udeřili domácí znovu, tentokrát Williamsem - 3-0.

Celta nedokázala najít na obranu Lvů recept. Až v závěru alespoň kosmeticky upravil skóre Iago Aspas z penaltového puntíku, kam rozhodčí ukázal po ruce Adurize. Athletic slaví výhru 3-1 a podle všeho to bude právě baskický celek, kdo ukořistí sedmé místo, s nímž je spojena vstupenka do Evropské ligy.

logo Athletic Club: (Gaizka Garitano Aguirre) Základní sestava (4-2-3-1): I. Herrerín Buisán, A. Capa Rodríguez, Í. Martínez Berridi, Y. Álvarez López, Y. Berchiche Izeta, B. Etxebarria Urkiaga, D. García Carrillo, I. Gómez Pérez, R. García Escudero, I. Muniain Goñi, I. Williams Arthuer
      Náhradníci: U. Simón Mendibil, Ó. de Marcos Arana, U. Núñez Gestoso, I. Córdoba Kerejeta, M. San José Domínguez, Susaeta, A. Aduriz Zubeldia
      logo Celta de Vigo: (Francisco Escriba Segura) Základní sestava (4-4-2): R. Blanco Veiga, H. Mallo Novegil, L. Olaza Catrofe, N. Araújo Razo, W. Hoedt, B. Méndez Portela, O. Yokuşlu, R. Boudebouz, S. Lobotka, I. Aspas Juncal, M. Gómez González
      Náhradníci: S. Álvarez Conde, D. Costas Cordal, A. Hjulsager, F. Beltrán Peinado, J. Sánchez Ruiz, S. Boufal, P. Sisto Ifolo Emirmija