Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Espanyol - Rayo Vallecano (reportáž)

Espanyol - Rayo Vallecano, 09.02.19 (reportáž)

09.02.19 17:30 Základní část - 23. kolo

Espanyol

2:1

(0:1)

Rayo Vallecano

Rozhodčí: Eduardo Prieto Iglesias Stadion: RCDE Stadium Diváci: 22,104 (55%)

Už to vypadalo, že se mezi Espanyolem a Rayem zrodí remíza, až v páté minutě nastavení vykouzlil Darder parádní volej, který má cenu tří důležitých bodů.

Rayo otevřelo skóre v prvním poločase, když se trefil Ba. Na několik desítek minut tak dostal Madriďany z pásma sestupu. Jenže po změně stran se utkání změnilo v monolog Katalánců, kteří toužili skóre otočit.

První krok k tomu udělal Borja Iglesias, jenž proměněnou penaltou potrestal jasný faul Velázqueze na Wu Leie. Tři minuty před koncem dokonal obrat Rosales, euforii na stadionu zmrazil verdikt systému VAR - ofsajd. V páté minutě nastaveného času se Darder opřel z první do centru na hranici vápna a nechytatelně odmítl dělbu bodů. Espanyol získal po výhře 2-1 skalp přímého soka v boji o záchranu.

logo Espanyol: (Joan Francesc Ferrer Sicilia) Základní sestava (4-3-3): D. López Rodríguez, D. López Silva, D. Vilá Rosselló, L. López Mármol, R. Rosales Altuve, M. Roca Junqué, Ó. Melendo Jiménez, P. Piatti, S. Darder Moll, B. Iglesias Quintas, Sergio García
        Náhradníci: R. Jiménez Gago, J. López Rodríguez, Wu Hang, Alfa Semedo, E. Granero Molina, F. Ferreyra, J. Puado Díaz
        logo Rayo Vallecano: (Miguel Ángel Sánchez Muñoz) Základní sestava (3-4-2-1): S. Dimitrievski, A. Ba, E. Velázquez Maldonado, Jordi Amat, L. Advíncula Castrillón, Á. García Rivera, A. Moreno Lopera, G. Imbula, S. Comesaña Veiga, A. Embarba Blázquez, R. de Tomás Gómez
        Náhradníci: A. García Cabrera, A. Gálvez Jimena, Álvaro Medrán, J. Pozo la Rosa, M. Suárez Mata, F. Di Santo, T. Dias Correia