Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Girona - Espanyol (reportáž)

Girona

1:2

(0:0)

Espanyol

Rozhodčí: Eduardo Prieto Iglesias Stadion: Estadi Municipal de Montilivi Diváci: 11,463 (80%)

Girona potvrdila, že na stadionu Montilivi se jí nedaří. Stadionu Katalánců vyraboval v regionálním derby dokonce i Espanyol, pro který to bylo první venkovní vítězství po pěti měsících.

Góly začaly padat až ve druhém poločase, jako první se prosadil Sergi Darder prudkou střelou z hranice velkého vápna. Girona vyrovnala deset minut před koncem Stuanim z penaltu za ruku jednoho z hostujících hráčů.

Konečné rozuzlení přinesl až nastavený čas, kdy z velké dálky vypálil Darder a Bono jeho střelu nečekaně nedokázal zkrotit. Brankář Girony neměl čisté svědomí, neboť se nejistým zákrokem podepsal pod prohru svého celku 1-2.

logo Girona: (Eusebio Sacristán) Základní sestava (4-2-3-1): Y. Bounou, B. Espinosa Zúñiga, J. Ramírez López, Muniesa, A. Granell Nogué, B. García Freire, C. Portugués Manzanera, P. Pons Riera, P. Porro Sauceda, A. Lozano Colón, C. Stuani Curbelo
      Náhradníci: Iraizoz, J. Ramalho Chimeno, R. García Carnero, A. García Serrano, Douglas Luiz, P. Roberts, S. Doumbia
      logo Espanyol: (Joan Francesc Ferrer Sicilia) Základní sestava (4-4-2): D. López Rodríguez, E. Gomes Pereira, J. López Rodríguez, M. Hermoso Canseco, R. Rosales Altuve, Wu Hang, M. Roca Junqué, Ó. Melendo Jiménez, S. Darder Moll, V. Sánchez Mata, B. Iglesias Quintas, L. Wu
      Náhradníci: R. Jiménez Gago, A. Giner Pedrosa, Ó. Duarte Gaitán, A. López Moreno, E. Granero Molina, J. Puado Díaz, Sergio García