Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Girona - Real Madrid (reportáž)

Girona

1:4

(1:1)

Real Madrid

Rozhodčí: Juan Martínez Munuera Stadion: Estadi Municipal de Montilivi Diváci: 13,889 (97%)

Real Madrid po slabém úvodu včas přeřadil na vyšší rychlost a otočil nepříznivě se vyvíjející utkání na půdě Girony, kde nakonec zvítězil jasně 4-1.

Začátek patřil Gironě, která aktivní hrou dělala favorizovaným hostům velké potíže. V 17. minutě zblokoval Nacho míč jen k Borjovi, který ustlal Navasovi i Casemirovi a parádní trefou do šibenici poslal Gironu do vedení. Real Madrid vyrovnal v závěru půle, kdy se po faulu na Asensia, jenž ale pádu hodně přidal, kopala penalta. Sergio Ramos se inspiroval ve Vršovicích a dloubákem pod břevno vyrovnal.

Po změně stran byl k vidění výrazně lepší Real Madrid a Girona přestala stíhat. Po dalším faulu na Asensia tentokrát proměnil pokutový kop Benzema, úprk Balea po skvělém vysunutí od Isca znamenal už dvougólové vedení Madriďanů. Deset minut před koncem hosté ještě skóre vylepšili. Baleova přihrávka propadla až k Benzemovi, který si věděl rady. Real Madrid dobrým výkonem ve druhých 45 minutách utkání v Gironě došel ke třem bodům.

logo Girona: (Eusebio Sacristán) Základní sestava (4-3-3): Y. Bounou, B. Espinosa Zúñiga, J. Ramírez López, Muniesa, A. Granell Nogué, B. García Freire, C. Portugués Manzanera, D. Timor Copoví, P. Pons Riera, P. Porro Sauceda, A. Lozano Colón
Náhradníci: Iraizoz, P. Alcalá Guirado, A. García Serrano, F. Benítez Caraballo, P. Roberts, Paik Seung-Ho, C. Stuani Curbelo
logo Real Madrid: (Julen Lopetegui Argote) Základní sestava (4-2-3-1): K. Navas, D. Carvajal Ramos, J. Fernández Iglesias, M. Vieira da Silva Júnior, S. Ramos García, C. Casimiro, F. Alarcón Suárez, M. Asensio Willemsen, T. Kroos, G. Bale, K. Benzema
Náhradníci: T. Courtois, R. Varane, D. Ceballos Fernández, L. Modrić, L. Vázquez Iglesias, M. Llorente Moreno, B. Mayoral Moya