Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Levante - Sevilla (reportáž)

Levante

2:6

(1:4)

Sevilla

Rozhodčí: Guillermo Cuadra Fernández Stadion: Estadio Ciudad de Valencia Diváci: 21,520 (82%)

Sevilla navázala na pětigólový příděl Standardu Lutych a také v lize si s chutí zastřílel. Levante ztrapnila před jeho vlastním publikem vysokým vítězstvím 6-2.

První poločas nabídl strhující podívanou, během níž nebyl prostor na prostoje, neustále se něco dělo. Na gól Ben Yeddera okamžitě zareagoval vyrovnáním Roger, jenže hosté si vzali vedení rychle zpět, když nejisté vyběhnutí Oiera potrestal Carriço. Levante mohlo i podruhé stav srovnat, když kopalo penaltu, tu však Moralesovi zneškodnil opět spolehlivý Vaclík. Naopak udeřila Sevilla, a to hned dvakrát Ben Yedderem. Útočník Andalusanů nejprve zakončil povedený brejk, aby v závěru půle potrestal obrovskou minelu Oiera, jemuž vypadl snadný míč z rukou. Hattrick.

Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti, o výsledku bylo rozhodnuto. Náskok hostů navýšili André Silva a Sarabia, alespoň částečně zmírnil utrpení Levante v poslední minutě debutant Moses Simon. Sevilla díky dokonalému zakončování a chybám Levante vyhrála jednoznačně 6-2.

logo Levante: (Francisco José López Fernández) Základní sestava (4-4-2): O. Olazábal Paredes, A. Luna Rodríguez, P. López Muñoz, R. Suárez Pier, S. Postigo Redondo, E. Bardhi, J. Gómez Campaña, J. Morales Nogales, S. Prcić, B. Mayoral Moya, R. Martí Salvador
Náhradníci: A. Fernández Abarisketa, A. García Aranda, J. Rodríguez Benito, N. Vukčević, D. Remeseiro Salgueiro, E. Boateng, M. Simon
logo Sevilla: (Pablo Javier Machín Díez) Základní sestava (3-5-2): T. Vaclík, A. Vidal Parreu, D. Martins Carriço, S. Gómez Solà, S. Kjær, É. Banega, F. Vázquez, J. Navas González, Pablo Sarabia, André Silva, W. Ben Yedder
Náhradníci: J. Soriano Oropesa, Guilherme Arana, J. Gnagnon, R. Mesa Quevedo, L. Muriel, M. Agudo Durán, Q. Promes
Střídání hostujícího týmu
63' Q. Promes W. Ben Yedder
63' R. Mesa Quevedo É. Banega
73' L. Muriel Pablo Sarabia