Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Real Betis - Athletic Club (reportáž)

Real Betis - Athletic Club, 23.09.18 (reportáž)

23.09.18 21:00 Základní část - 5. kolo

Real Betis

2:2

(0:2)

Athletic Club

Rozhodčí: Javier Estrada Fernández Stadion: Estadio Benito Villamarín Diváci: 51,093 (84%)

Betis a Athletic se o body podělily. Výsledek 2-2 se zrodil po dvou zcela rozdílných poločasech, ten druhý ovlivnila početní výhoda domácího Betisu.

Úvodních 45 minut ale mělo jasně červenobílé barvy. Athletic měl navrch, což promítl i do skóre. Už v sedmé minutě ho poslal do vedení Williams, aby o deset minut později náskok Basků pojistil Raúl García povedenou přízemní střelou přesně k tyči. Komplikací pro hosty bylo vyloučení Susaety po druhé žluté kartě.

Celý druhý poločas musel Athletic absolvovat v oslabení, což Betis potrestal. Překvapivě to byl Bartra, kdo napodobil Raúla Garcíu a vrátil domácí do hry. Rovněž vyrovnání Canalese bylo hodně podobné předchozím gólům. Betis se snažil dokončit obrat, ale neuspěl. Athletic vybojoval zasloužený bod.

logo Real Betis: (Enrique Setién Solar) Základní sestava (3-4-2-1): Pau López, A. Mandi, H. Firpo Adames, M. Bartra Aregall, S. da Silva Júnior, F. Guerrero Martín, G. Lo Celso, J. Guardado Hernández, J. Sánchez Rodríguez, S. Canales Madrazo, A. Sanabria Ayala
Náhradníci: J. Robles Blázquez, F. García Fernández, R. Boudebouz, T. Inui, C. Tello Herrera, L. Morón García, S. León Limones
logo Athletic Club: (E. Berizzo) Základní sestava (4-2-3-1): U. Simón Mendibil, Í. Martínez Berridi, M. Balenziaga Oruesagasti, Ó. de Marcos Arana, Y. Álvarez López, Y. Berchiche Izeta, B. Etxebarria Urkiaga, D. García Carrillo, R. García Escudero, Susaeta, I. Williams Arthuer
Náhradníci: Hodei Oleaga, A. Capa Rodríguez, U. Núñez Gestoso, M. Rico Moreno, M. San José Domínguez, U. López Cabrera, I. Muniain Goñi