Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / SD Eibar - Levante (reportáž)

SD Eibar

4:4

(1:2)

Levante

Rozhodčí: Javier Alberola Rojas Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa Diváci: 5,238 (74%)

Eibar a Levante se na stadionu Ipurua postaraly o jeden z nejlepších zápasů ligové sezóny. Nespoutané ofenzivní hrátky skončily hokejovým výsledkem 4-4.

Od úvodního hvizdu bylo jasné, že obrany tentokrát budou upozaděny. Už v osmé minutě prodloužil Charles hlavou centr na Enriche, jenž stejnou částí těla přesně zakončil. Levante nesložilo zbraně a ještě v první půlhodině utkání otočilo, když se prosadili Pier a Escalante.

Atraktivní podívaná nepolevila ani po změně stran, ba naopak. Eibar slepenými góly Escalanteho a Charlese zařídilo další zvrat událostí, a když Charles zvýšil už na 4-2, zdálo se hotovo. Levante se vrhlo do útoku a díky šťastnému vlastnímu gólu Oliveiry dosáhlo kontaktní trefy.

V hektickém závěru se hosté dočkali i vyrovnání, po standardní situaci propadl míč až k Mayoralovi, jenž měl zblízka snadnou práci. Po senzačních 90 minutách si oba skromné celky rozdělily po bodu.

logo SD Eibar: (José Luis Mendilibar Etxebarria) Základní sestava (4-4-2): A. Riesgo Unamuno, I. Ramis Barrios, J. Valdés Díaz, M. Cucurella Saseta, P. Rodrigues de Oliveira, F. Orellana Valenzuela, G. Escalante, P. Diop, R. Peña Jiménez, C. Días Barbosa de Oliveira, S. Enrich Ametller
Náhradníci: Markel Areitio, A. Arbilla Zabala, P. Bigas Rigo, P. De Blasis, S. Álvarez Díaz, E. García Martínez, M. Cardona Rovira
logo Levante: (Francisco José López Fernández) Základní sestava (3-5-2): O. Olazábal Paredes, A. García Aranda, E. Cabaco Almada, J. Rodríguez Benito, R. Suárez Pier, E. Bardhi, J. Gómez Campaña, J. Morales Nogales, R. Rochina Naixes, D. Remeseiro Salgueiro, R. Martí Salvador
Náhradníci: A. Fernández Abarisketa, A. Luna Rodríguez, J. Andújar Moreno, S. Prcić, B. Mayoral Moya, E. Boateng, M. Simon