Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Sevilla - Leganés (reportáž)

Sevilla

0:3

(0:2)

Leganés

Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Diváci: 32,797 (72%)

Sevilla propásla možnost dostat Getafe pod tlak a připravila se o velkou část nadějí na postup do Ligy mistrů, když doma nečekaně prohrála s Leganésem.

Větší motivaci zvítězit měli domácí, první poločas však bylo na hřišti jediné mužstvo, a sice Leganés. Brathwaite ve dvou šancích zklamal, lépe si vedl En-Nesyri po chybné rozehrávce Promese, proti jeho umístěné střele neměl Vaclík nárok. Na 2-0 pro hosty zvýšil nedlouho poté Brathwaite. Pizjuán si žádal reakci Sevilly, ta ale nepřišla, protože stejný obraz hry se přenesl i do druhé půle a své umění musel předvést Vaclík.

Sevilla poprvé vystrašila Cuéllara až v 78. minutě, střela Bryana olízla břevno. Leganés potvrdil zasloužené vítězství gólem Óscara, kterému nedokázal na brankové čáře zabránit Jesús Navas. Okurky stylově dosáhly matematické jistoty záchrany, Sevilla utrpěla další velkou ránu ve snaze dosáhnout na miliony z Ligy mistrů.

logo Sevilla: (Joaquín Caparrós) Základní sestava (4-4-2): T. Vaclík, G. Mercado, S. Escudero Palomo, S. Gómez Solà, J. Navas González, M. Rog, Pablo Sarabia, R. Mesa Quevedo, M. El Haddadi Mohamed, Q. Promes, W. Ben Yedder
Náhradníci: J. Soriano Oropesa, A. Vidal Parreu, J. Gnagnon, F. Vázquez, M. Gonalons, B. Gil Salvatierra, M. Agudo Durán
logo Leganés: (M. Pellegrino) Základní sestava (3-1-4-2): I. Cuéllar Sacristán, D. Siovas, J. Moreno Fuertes, J. Silva, K. Omeruo, U. Bustinza Martínez, J. García del Pozo, M. Vesga Arruti, Ó. Rodríguez Arnaiz, M. Braithwait, Y. En-Nesyri
Náhradníci: A. Lunin, A. Nyom, R. Tarín Higón, G. Gumbau Garriga, N. El Zhar, G. Carrillo, J. Arnáiz Díaz
Střídaní domácího týmu
38' M. Gonalons R. Mesa Quevedo
46' F. Vázquez Q. Promes
70' B. Gil Salvatierra M. Rog
Střídání hostujícího týmu
76' A. Nyom J. Moreno Fuertes
83' J. Arnáiz Díaz M. Braithwait
86' G. Carrillo Y. En-Nesyri