Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Sevilla - Levante (reportáž)

Sevilla

5:0

(0:0)

Levante

Rozhodčí: Javier Alberola Rojas Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Diváci: 34,220 (75%)

Sevilla díky výbornému výkonu ve druhém poločase dala zapomenout na sérii nepřesvědčivých výsledků a porazila Levante 5-0.

Už ve třetí minutě vyslal Vidal do šance Ben Yeddera, proti němuž se zaskvěl Oier. Za Levante odpověděl hlavičkou těsně nad Boateng. Nejblíže gólu byl v závěru poločasu Roque Mesa, tečovaná střela domácího záložníka skončila na tyči.

Tři minuty po začátku druhé půle se opakovala situace z úvodu té první, tentokrát však Ben Yedder Oiera ze stejné pozice překonal a poslal Sevillu do vedení. Na druhé straně orazítkoval Bardhi pomocí teče od obránce tyč. Přesněji mířil po ideální pasu Promese André Silva a navýšil náskok Andalusanů. Málo vídaný kontr v šesti hráčích proti jedinému obránci naopak Sevilla pokazila, Sarabia nezakončil ve skluzu přesně. Při chuti hrající domácí se dočkali gólu o chvíli později, jeho autorem byl Fran Vázquez. Deset minut před koncem fauloval Jason Promese a Sarabia proměněnou penaltou pokračoval v exhibici celku z Nerviónu. Fran Vázquez trefil břevno, v poslední minutě domácí zakončili svůj pětigólový příděl. Cabaco poslal k zemi Mesu, následnou penaltu sice Oier zlikvidoval, jenže její exekutor Promes z dorážky přece jen pečetil na konečných 5-0.

logo Sevilla: (Pablo Javier Machín Díez) Základní sestava (3-5-2): T. Vaclík, A. Vidal Parreu, D. Martins Carriço, M. Wöber, S. Gómez Solà, É. Banega, F. Vázquez, R. Mesa Quevedo, André Silva, Q. Promes, W. Ben Yedder
Náhradníci: J. Soriano Oropesa, G. Mercado, Guilherme Arana, S. Kjær, I. Amadou, Pablo Sarabia, B. Gil Salvatierra
logo Levante: (Francisco José López Fernández) Základní sestava (3-5-2): O. Olazábal Paredes, E. Cabaco Almada, J. Andújar Moreno, R. Suárez Pier, E. Bardhi, F. López de la Manzanara Delgado, J. Gómez Campaña, J. Morales Nogales, R. Rochina Naixes, B. Mayoral Moya, E. Boateng
Náhradníci: A. Fernández Abarisketa, P. López Muñoz, C. Doukouré, D. Remeseiro Salgueiro, M. Simon, R. Dwamena, R. Martí Salvador