Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Sevilla - Real Betis (reportáž)

Sevilla

3:2

(1:0)

Real Betis

Rozhodčí: Alejandro José Hernández Hernández Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Diváci: 42,885 (94%)

Sevillské derby nezklamalo a nabídlo elektrizujících 90 minut, během kterých padlo pět branek. Tři z nich patřily domácí Seville, která tak vrátila soupeři prohru z prvního vzájemného mače sezóny.

Úvod utkání i první šance patřily Betisu. Špatná malá domů vyhnala třicet metrů z branky Vaclíka, jenž nedokázal míč naplno odehrát, zmocnil se ho Jesé, který ale zvolil slabou střelu na místo přihrávky na zcela volného Canalese. Vaclíka zastoupil Jesús Navas. Sevilla naproti tomu první příležitost využila, Sarabia posadil přesný centr na Munirovu hlavu a stadion propukl v jásot. Domácích bylo najednou plné hřiště a tváří v tvář proti Ben Yedderovi se famózním zákrokem blýskl Pau.

Hned na začátku druhého poločasu vyzkoušel Vaclíka z úhlu Lo Celso, sám se na českého brankáře řítil o chvíli později Jesé, jehož Vaclík skvěle vychytal. Proti umístěné střele Lo Celsa do protipohybu už však byl bezmocný. Sevilla rychle získala ztracené vedení zpět. Povedenou týmovou akci zakončil Sarabia. Poté si vzal slovo Fran Vázquez, proti jehož ráně z dvaceti metrů neměl Pau nárok - 3-1. Na druhé straně opět zastavil Jesého Vaclík. V 82. minutě vsítil kontaktní branku Tello z bezchybného přímého kopu. Na víc už hosté nedosáhli, Sevilla triumfovala 3-2.

logo Sevilla: (Joaquín Caparrós) Základní sestava (4-4-2): T. Vaclík, D. Martins Carriço, G. Mercado, S. Escudero Palomo, É. Banega, F. Vázquez, J. Navas González, Pablo Sarabia, R. Mesa Quevedo, M. El Haddadi Mohamed, W. Ben Yedder
Náhradníci: J. Soriano Oropesa, A. Vidal Parreu, S. Gómez Solà, S. Kjær, M. Rog, B. Gil Salvatierra, Q. Promes
logo Real Betis: (Enrique Setién Solar) Základní sestava (3-1-4-2): Pau López, A. Mandi, E. Leite de Souza Junior, H. Firpo Adames, S. da Silva Júnior, Z. Feddal, G. Lo Celso, J. Guardado Hernández, S. Canales Madrazo, W. Silva de Carvalho, J. Rodríguez Ruiz
Náhradníci: J. Robles Blázquez, M. Bartra Aregall, F. García Fernández, J. Sánchez Rodríguez, C. Tello Herrera, L. Morón García, S. León Limones