Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Athletic Club - Granada (reportáž)

Athletic Club - Granada, 01.12.19 (reportáž)

01.12.19 14:00 Základní část - 15. kolo

Athletic Club

2:0

(1:0)

Granada

Rozhodčí: Adrián Cordero Vega Stadion: San Mamés Barria Diváci: 37,974 (71%)

Góly ze závěrečné fáze každého z poločasu znamenají pro Athletic vítězstvím nad bojovnou, avšak v zakončení nepřesnou Granadou.

Zápas začal kiksem Unaie Simóna, jemuž vypadl lehký míč, brankář Athleticu ale svoji chybu stihl včas napravit a zabránit hostům v radosti. Daleko od ní nebyl o chvíli později Puertas, jehož skrytá střela prošla těsně mimo. Poté začal mít navrch Athletic a kontroverzním způsobem šel do vedení. Duarte nesmyslně postrčil mimo hru Raúla Garcíu, jenž pádu přidal. Rozhodčí přesto nařídil penaltu, kterou sám faulovaný neproměnil. Rui Silva ovšem opustil brankovou čáru předčasně, s opakovanou exekucí si už záložník Athleticu poradil na jedničku.

Další branka přišla až v 83. minutě. Přízemní centr Unaie Lópeze si našel cestu skrz několik obránců až k Yurimu a Athletic vedl 2-0. Po zbytek střetnutí domácí udrželi Granadu mimo dostřel Unaie a v tabulce si přilepší o tři body.

logo Athletic Club: (Gaizka Garitano Aguirre) Základní sestava (4-2-3-1): U. Simón Mendibil, A. Capa Rodríguez, Í. Martínez Berridi, Y. Álvarez López, Y. Berchiche Izeta, D. García Carrillo, I. Córdoba Kerejeta, O. Sancet Tirapu, R. García Escudero, U. López Cabrera, I. Williams Arthuer
Náhradníci: I. Herrerín Buisán, Í. Lekue Martínez, U. Núñez Gestoso, G. Larrazabal Goikoetxea, I. Gómez Pérez, M. San José Domínguez, A. Villalibre Molina
logo Granada: (Diego Martínez Penas) Základní sestava (4-3-3): R. Dantas da Silva, D. Sousa Coutinho Meneses Duarte, J. Marín Ruiz, J. Martínez Gil, V. Díaz Miguel, Á. Montoro Sánchez, J. Rodríguez Díaz, M. Gonalons, Y. Herrera Ravelo, D. Machís Marcano, R. Soldado Rillo
Náhradníci: A. Escandell Banacloche, A. Martínez Sánchez, C. Neva Tey, Á. Vadillo Cifuentes, R. Azeez, Y. Eteki, C. Fernández Luna