Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Valencia - Granada (reportáž)

Valencia

2:0

(0:0)

Granada

Rozhodčí: Javier Estrada Fernández Stadion: Estadio de Mestalla Diváci: 39,882 (74%)

Granada na Mestalle s výhradně defenzivní taktikou nepochodila, Valencia po velmi dobré druhé půli zaslouženě zápas proti překvapení sezóny ovládla poměrem 2-0.

Hosté nepotvrdili, proč se v úvodu ligového ročníku drží mezi nejlepšími kluby Primery. Jejich hra byla až příliš bojácná, soustředila se jen na destrukci. Pravda, poměrně dlouho slavila úspěch, jenže s přibývajícím časem bylo jasné, že gól Valencie přijde.

Ten Parejův ještě anuloval VAR, ale o chvíli později propadl míč k Wassovi, jenž ho zatloukl pod břevno. Šlo o zaslouženou odměnu pro Valencii, která chtěla tři body. Sladkou tečkou byl parádní gól Ferrana z nastaveného času. Mladík, který na sebe upozorňuje čím dál více, zakončil akci parádní střelou z hranice velkého vápna, brankář byl bez šance. Tak jako celá Granada, které přijde vhod reprezentační přestávka, aby mohla znovu najít svoji nejlepší verzi.

logo Valencia: (Albert Celades López) Základní sestava (4-4-2): J. Cillessen, E. Garay, G. de Abreu, J. Gayá Peña, D. Parejo Muñoz, D. Wass, F. Torres García, G. Kondogbia, M. Gómez González, M. Vallejo Galván, R. Moreno Machado
        Náhradníci: J. Doménech Sánchez, E. Mangala, J. Costa Jordá, T. Rendall Correia, K. Lee, V. Esquerdo Santas, K. Gameiro
        logo Granada: (Diego Martínez Penas) Základní sestava (4-2-3-1): R. Dantas da Silva, C. Neva Tey, D. Sousa Coutinho Meneses Duarte, G. Sánchez Barahona, J. Marín Ruiz, Á. Vadillo Cifuentes, J. Rodríguez Díaz, M. Gonalons, R. Azeez, Y. Herrera Ravelo, R. Soldado Rillo
        Náhradníci: A. Escandell Banacloche, A. Martínez Sánchez, J. Martínez Gil, Á. Montoro Sánchez, A. Ramos, C. Fernández Luna, D. Machís Marcano