Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Real Betis - Girona (reportáž)

Real Betis

3:2

(1:2)

Girona

Rozhodčí: Adrián Cordero Vega Stadion: Estadio Benito Villamarín Diváci: 47,218 (78%)

Atraktivní střetnutí mezi Betisem a Gironou bylo plné zvratů. Ten nejdůležitější završil v nastaveném čase z pokutového kopu Canales. Betis proto porazil svého soka 3-2.

Verdiblancos byli před svými fanoušky lepším týmem a do stavu skóre to promítl už ve dvanácté minutě Tello, proti jehož přímému kopu byl Bono bezmocný. Jenže Girona v závěru půle soupeře zaskočila a dvěma góly stav otočila. Barragánovu špatnou malou domů vystihl Doumbia, posunul míč na Portua a ten na Aleixe Garcíu, jenž trefil prázdnou branku. O osm minut později poslal hosty hlavou do vedení Doumbia.

Tím gólové hody neskončily. Loren přízemní střelou z 54. minuty vyrovnal, a když už se zdálo, že se body budou dělit, fauloval Lo Celsa nešikovně Douglas Luiz a nařízenou penaltu proměnil Canales. Betis dokráčel ke šťastné výhře 3-2, kterou hráči věnovali obránci Sidneimu, jemuž pár hodin před výkopem zemřel otec.

logo Real Betis: (Enrique Setién Solar) Základní sestava (3-5-2): Pau López, A. Barragán Fernández, A. Mandi, M. Bartra Aregall, F. García Fernández, G. Lo Celso, J. Guardado Hernández, S. Canales Madrazo, A. Sanabria Ayala, C. Tello Herrera, L. Morón García
Náhradníci: J. Robles Blázquez, S. da Silva Júnior, Z. Feddal, D. Lainez Leyva, J. Sánchez Rodríguez, P. Akouokou, S. León Limones
logo Girona: (Eusebio Sacristán) Základní sestava (3-4-2-1): , Y. Bounou, B. Espinosa Zúñiga, J. Ramírez López, P. Alcalá Guirado, A. García Serrano, B. García Freire, C. Portugués Manzanera, P. Pons Riera, P. Porro Sauceda, S. Doumbia
Náhradníci: Iraizoz, J. Ramalho Chimeno, Muniesa, A. Granell Nogué, Douglas Luiz, Paik Seung-Ho, Álex Pachón